"İkadım Adalet Mahallesinin İlkokul İhtiyacı Biran Önce Karşılanmalı"

Samsun Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube; "Minik yavrularımız 2000 in üzerinde mevcutlu okullarda üst üste istif edilmiş şekilde eğitim görmekten kurtarılmalı, sabahın ve akşamın karanlığında çocuklarını yürekleri ağzında bekleyen velilerimiz bir an önce rahatlatılmalıdır." dedi.

Samsun 24.12.2018, 19:23 24.12.2018, 19:38
"İkadım Adalet Mahallesinin İlkokul İhtiyacı Biran Önce Karşılanmalı"

Samsun Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şubesi'nden, "İlkadımda tam gün eğitime geçilmesi için atılan adımları destekliyoruz." şeklinde açıklama yapılarak, "Okul alanı olarak planlanan ve üzerinde ekonomik değeri olmayan, Orman Müdürlüğünce kesilmesi uygun bulunan ağaçların çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmeleri adına kesilmeleri bir zorunluluksa buna karşı çıkılmamalıdır." dedindi

Şehrin en yoğun yapılaşmasının olduğu bir mahallede okul ihtiyacı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile planlanan alanda yapılması gereken ilkokulun bir an önce inşaatının gerçekleştirmesini önemsediklerini belirten, Eğitim Bir-Sen yetkilileri, "Yeşile olan sevgiyi o okulda okuyacak öğrencilere aşılamak ve kesilecek ağaçların kat kat fazlasını doğaya kazandırmak hepimizin birinci görevi olacaktır. Çocuklarımızın karanlıkta evlerinden çıkıp karanlıkta evlerine dönmemeleri adına yapılacak bu okulun mahallemize ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz." dedi.

Samsun Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şubesi'nden yapılan açıklama şöyle:

Eğitim önceliğimizdir

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında çocuklarımızın kalabalık olmayan tam gün eğitim veren okulunda eğitim görmesi adına yapılacak çalışmalara desteğimiz tamdır. Samsun kamuoyunun, bu gün Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının engellenmesini burada eğitim görecek geleceğimiz olacak yavrularımızı cezalandırmak anlamına geldiğini göz önünde tutarak bu olayı eğitim alanı ihtiyacı yönünden değerlendirilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Meselenin ağaç olmadığının farkındayız. Bizim önerimiz kesilecek ağaçların sökülerek uygun yere taşınması ve yerine genç, yetişmiş ağaçların okulun çevresine dikilmesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)