İlçelerin Samsun Çilesi Bitiyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi İlçelerde yaşayan yolcu ve minibüsçülerin yıllardır çözüm beklediği soruna “İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi Projesi” ile neşter vurdu.

Samsun 25.08.2021, 13:30 25.08.2021, 13:52
İlçelerin Samsun Çilesi Bitiyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, bir yandan “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği” projesi ile kent içi trafik sorununa çözüm bulurken diğer yandan  ilçelerden gelen toplu taşıma araçlarını tek bir merkezde topluyor.  “İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi”  projesi 2022 yılında bitirilecek.ve merkez ile birlikte artık vatandaşlar tek bir araçla ilçeden şehir merkezine ulaşabilecek. 

Bafra Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ahmet Can, açıklamasında, yaşadıkları problemin sadece şoför esnafını ilgilendirmediğini Bütün Samsun yolcularının mağduriyeti bulunduğunu belirterek, "Transfer Merkezi ile inşallah yolcularımızın iki üç araç değiştirme olayı bitiyor. Ulaşımda kalite de, kazancımız da artacak. Hem biz hem de vatandaş çok memnun. Allah Başkanımızdan razı olsun" dedi.

Minibüs Şoförü Osman Öz ise, 10 yıldır hem kendilerinin hem de yolcuların mağdur olduğunu söyleyerek, "Yeni proje ile yolcu taşımacılığımız artık rahata erecek. İndir bindir yapma olayı son bulacak. Yaşlı vatandaşlarımız oluyor. Onları indiriyoruz. Sıkıntı yaşıyorlardı. Başkanımızın sayesinde bu problem son bulacak inşallah" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEMİR: HERKESİ DİNLEYEREK KARAR VERDİK

İlçe minibüsleri için aktarma merkezinin hizmete girmesiyle birlikte şehir merkezine ulaşımdaki sorunların ortadan kalkacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Derdimiz ve heyecanımız Samsun için. Minibüsçülerin ve vatandaşlarımızın yaşadıklarını en iyi hisseden insanlardan biriyim. Empati ile yola çıktım, herkesi dinliyorum. Bir şeye karar verirken masa başında karar vermiyoruz, halkın arasına karışıyoruz. İlçelerden gelen vatandaşların şehir merkezine ulaşmayla ilgili zorluğu vardı. Şimdi biz ortadan kaldırıyoruz. Özel aracı olana sorun yok. Bir minibüs 14 yolcu taşıyor şehre giremiyor. Bafra’dan gelen Samsun’da istediği yere gitmek istese 3 vasıta değiştirecek. Bir de dönüşünü düşünün. Vatandaşımız, başımızın tacıdır" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)