Alexa


İlk Oy Hareketi'nden 'Samsun İçin Işık Tut' kampanyası

31 Mart seçimlerinde oy kullanacak gençleri sandığa gitmeye teşvik amacıyla meşale yakarak yürüyüş yapan Samsun İlk Oy Hareketi üyeleri kurtuluş yolunda buluştular.

Samsun 24.03.2019, 20:34 24.03.2019, 21:16
İlk Oy Hareketi'nden 'Samsun İçin Işık Tut' kampanyası

Türkiye İçin Işık Tut, Samsun İçin Işık Tut" kampanyası kapsamında gençler Kurtuluş Yolunda buluşarak basın açıklamasında bulundular. 

31 Mart seçimleri öncesinde genç seçmenlerin oy kullanmasına yönelik düzenlenen etkinlikte seçimde tek bir oyun bile ne kadar önemli olduğu anlatıldı. Vatandaşları oy kullanması konusunda sandıklara davet eden platform üyeleri, birlik ve beraberlik mesajları verdi. 

Gençler, Türkiye'nin seçim tarihinde ilk kez özgün, sanatsal, yenilikçi ve çevreci bir çalışmaya imza attı. Duvarları, yolları ve çevreyi kirletmeden düşüncelerini gölgeler aracılığıyla ifade eden üyeler, Ellerinde "Bu şehir bize emanet", "Şehrimiz için buradayız" ve "Samsun için ışık tut" gibi pankartları taşıyarak fener alayı oluşturarak, cep telefonlarının ışıklarını açıp, Kurtuluş Yolunda yürüyüş yaparak basın açıklaması yaptı.

Samsunumuz için bir ışık

İlk Oy Hareketi sözcüsü Mustafa Demir, yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik mesajı vererek şöyle konuştu: “Bu gece güzel şehrimizin güzel sokaklarını aydınlattık. Hep birlikte Samsunumuz için bir ışık tuttuk. Sadece sokaklarımızı aydınlatmakla kalmıyoruz. Geleceğimizi, gerçekleri, güzellikleri, iyiliği, hakikati, kardeşliği, barışı, birlikteliği de aydınlatıyoruz. Hep birlikte, gençlik enerjimizle, el ele, omuz omuza, kardeşçe, şehrimizin geleceği için, samsunumuz için ışık tuttuk. Bugün burada yalnızca şehrini düşünerek, şehrinin geleceğini düşünerek ve bu farkındalık şiarı ile yürüyüşe katılan siz değerli gençlerin varlığı, şehrimiz adına çok büyük bir nimettir.”  

Gençler ilk hedefimiz "sandık"

Türkiye’miz için birer ışık olmaya çalıştıklarını ifade eden Mustafa Demir, “İlk oy hareketi olarak bizler büyük oynamıyoruz, bizler sadece büyük oyluyoruz. Hiçbir kesimi ayrı tutmadan tüm topluma seslenen gençlik hareketi; gerçekleri ve doğruları göstererek toplumun mantıklı kararlar almasını sağlamayı görev bilirken, demokrasi ve güçler ayrılığı ilkesini gençlerin ve tüm vatandaşın gözünden yorumluyoruz. Beraberinde bir klişeyi daha tedavülden kaldırmanın haklı gururuyla sesleniyoruz: Gençler ilk hedefimiz "sandık". Gençlik elden gidiyor diyenlere cevaben, ‘gençlik elden gitmiyor, gençlik mantıklı değerlendirme ve kararlarıyla, şehrini düşünerek sandığa gidiyor’ diye var gücümüzle haykırmak istiyoruz.” dedi.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
26°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P