İlkadım Belediye Meclisi'nden Eren Bülbül Kararı

İlkadım Belediyesi Meclisinden anlamlı bir karar çıktı. İlkadım Belediye Meclisi, Trabzon'da hain saldırı sonucu şehit edilen Eren Bülbül isminin Baruthane Mahallesi'nde yapımı tamamlanan parka verilmesi kararını aldı.

Samsun 03.07.2019, 22:14 03.07.2019, 23:30
İlkadım Belediye Meclisi'nden Eren Bülbül Kararı

Trabzon'da hain saldırı sonucu şehit düşen Eren Bülbül'ün ismi Baruthane Mahallesi'nde yapımı tamamlanan parka verildi.

İlkadım Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda, 11 Haziran 2017 yılında PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateş sonucu şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün ismi İlkadım 'da yaşayacak.

İlkadım Belediye Meclisi Temmuz ayı 1. Dönem 7. Toplantı 9. Birleşimine ait toplantısını gerçekleştirdi. Anlamlı bir karar imza atan İlkadım Belediye Meclisi, toplantısında görüşülen ve oybirliğiyle ortak kabul edilen, Baruthane Mahallesi 2322 nolu ada da bulunan parka Eren Bülbül'ün ismini verdi.

ŞEHİT EREN BÜLBÜL ADI İLKADIM'DA YAŞAYACAK!

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türk milletinin geçmişine ve şehidine ciddi manada sahip çıkan bir millet olduğunu, şehitlerin ismi yaşadıkça, bu millet kendi öz bağlarından hiçbir zaman kopmayacağını belirterek şunları söyledi:

''Şehidimiz Eren Bülbül, İlkadım da unutulmaması adına şehitlerimize sahip çıkmaya, şehitlerimizin ismini ilçemizde yaşatmaya gayret ediyoruz. Bu manada 2017 yılında Trabzon ili Maçka ilçesinde şehit verdiğimiz Eren Bülbül'ün adını Baruthane Mahallemizdeki parka verdik. Eren Bülbül'ü sonsuza kadar yaşatacağız. Bunun için son meclis toplantımızda Baruthane Mahallesi 2322 nolu adada bulunan parkımıza adının verilmesi oybirliğiyle karara bağlandı. Başta şehidimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailesine tekrar başsağlığı diliyor, kararın alınmasında emeği geçen tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum ''dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)