İlkadım Belediyesi Fırsatçılara Göz Açtırmayacak

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, corona virüs nedeniyle bazı ürünlere artan talebi fırsatçılığa çevirenlere karşı denetimleri sıklaştırdıklarını belirtti. Demirtaş, bulaşıcı hastalıklara karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışması yaptıklarını dile getirdi.

Samsun 13.03.2020, 15:38 13.03.2020, 21:47
İlkadım Belediyesi Fırsatçılara Göz Açtırmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de bir kişide Corona virüsün testinin (COVID-19) pozitif çıkmasını duyurmasının ardından Samsunda da virüs salgınına karşı önlemler alınmaya başlandı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Halkımızın bu konuda sıkıntı yaşamaması için gerekli tüm tedbirleri aldık. Ekiplerimizi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor... Fırsatçılık yapanlar en ağır şekilde cezalandırılacaktır." ifadelerini kullandı.

Camileri, sosyal tesisler, okullar, parklar ve belediye hizmet binamızda bulaşıcı hastalıklara karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışması yaptıklarını belirten Necattin Demirtaş; "Halkımız, konuyla ilgili hassasiyetini muhafaza etsin. Gerekli tedbirleri aldığımızdan da emin olsunlar" dedi.

Halkın yoğun olarak kullandığı çöp konteynerleri, okul, cami ve parklarda ilaçlama, tazyikli yıkama ve kireç uygulaması ile virüsten korunmaya yönelik hijyen çalışmalarını sıklaştıran İlkadım Belediyesi, Dünyayı etkisi altına alan coronavirüsü nedeniyle İlkadım Belediyesi ekipleri halkın yoğun olarak kullandığı cami, okul ve park gibi alanlarla kamu binalarını ve okulları baştan aşağıya temizliyor.

Yapılan uygulama hakkında bilgi veren İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, son günlerde ülke gündemine damga vuran CORONA (COVID-19) virüsüne karşı İlkadım Belediyesi olarak tüm etki alanlarında ana caddeler kaldırımlar, çöp konteynerleri, okullar ve parklar belediye ekipleri tarafından ilaçlı solüsyonla ve tazyikli su ile yıkanarak dezenfekte edildiğini söyledil.

Virüs salgınıyla ilgili önlemlerimizi artırarak teyakkuza geçtiklerinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Halkımızın bu konuda sıkıntı yaşamaması için gerekli tüm tedbirleri aldık. Ekiplerimizi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlkadım Belediyesi Zabıta ekiplerimiz, corona virüs nedeniyle bazı ürünlere artan talebi fırsatçılığa çevirenlere karşı denetimleri sıklaştırdı. Fırsatçılık yapanlar en ağır şekilde cezalandırılacaktır. İlkadım Belediyesi olarak her birimimizle halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Halkımızdan hijyen kurallarına daha çok dikkat ederek topyekün seferberliğe dönüşen bu konuya katkılarını bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki korona virüsü aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu