İlkadım Belediyesi Güzellik Salonlarını Denetledi

İlkadım'da hizmet veren berberler, kuaförler ve güzellik salonları denetlendi. Denetimlerde, belirlenen hijyen şartlarına uyulup uyulmadığı mercek altına alındı. Yetkililer tarafından maske kullanılması, sosyal mesafe ve hijyen kuralları hatırlatıldı.

Samsun 10.07.2020, 22:08 10.07.2020, 22:32
İlkadım Belediyesi Güzellik Salonlarını Denetledi

İlkadım Belediyesi, berberler, kuaförler ve güzellik salonlarını denetleyerek uyarıda bulundu. Samsun Berberler ve Kuaförler Güzellik Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Küçük ise yaptığı açıklamada, denetimlerde üyelerin belirlenen tüm hijyen kurallarına harfiyen uyduklarını görmekten son derece mutlu duğunu söyledi.

Yeni normalleşme sürecinde COVİD19 ile mücadelesini etkin bir şekilde sürdüren İlkadım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik denetimlerini yoğunlaştırarak, yayınlanan son genelge kapsamında, özellikle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına baktı. Ekipler, esnaf ve müşterilerin maske takmalarının zorunlu olduğunu hatırlattı.

İşyerlerinin 09.00-21.00 saatleri arasında, sadece randevu sistemiyle hizmet verebileceği vurgulayan ekipler, bu hassas süreçte denetimlerin aralıksız süreceğine dikkat çekti.

KÜÇÜK: ESNAFIMIZA DESTEK OLDUK

Samsun Berberler ve Kuaförler Güzellik Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Küçük, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Berber, kuaför ve güzellik salonlarımız verilen iznin ardından yeniden hizmet vermeye başladılar. Biz hatta ülkeye örnek olarak çalışmalara başlanmadan önce tüm esnafımıza yetkili ağızdan bilgilendirmeler ve uyarılarda bulunduk. Odamıza bağlı çok sayıda esnafımıza bu süreçte elimizden geldiği kadarıyla destek olduk. Bizde esnaflarımızın Samsun Valiliği tarafından belirlenen ve duyurulan kurallara uyup uymadıklarını denetlemek adına da odamız, İlkadım Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekiplerle denetim gerçekleştiriyoruz. Bu denetimlerde üyelerimizin belirlenen tüm hijyen kurallarına harfiyen uyduklarını görmekten de son derece mutlu oldum" dedi.

DEMİRTAŞ: DAHA TİTİZ ÇALIŞIYORUZ

"Biz çalışmalarımız normalleştirmedik daha da arttırdık"

Kontrollü sosyal yaşam döneminin başlamasıyla birlikte, ilçe genelindeki tedbirleri daha da arttırarak çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yaptığı açıklamada, "Bu yeni dönemde insan sirkülasyonu arttı, işletmelerimiz faaliyetlerine başladı. Biz, belediye olarak bu süreçte çalışmalarımızı daha fazla yoğunlaştırdık. Daha titiz çalışıyoruz. Diğer bir söylemle biz çalışmalarımızı normalleştirmedik daha da arttırdık. Bu minvalde hemşerilerimizden de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Normalleşme süreci yanlış anlaşılmamalı. Evet sınırlamalar kalktı, işyerleri faaliyetlerine başladı. Ancak bu durumdan tedbirlerin azaltılması sonucu çıkartılmamalı. Tam aksine, sirkülasyonun ve temasın arttığı bu dönemde tedbirlere daha sıkı uymalıyız. Aksi takdirde uzun bir çalışma ve fedakarlık sonucu elde ettiğimiz kazanımlarımızı kaybedebiliriz. Bu konuda özellikle esnafımıza çok iş düşüyor. Onlar müşterilerini kurallara uymaları konusunda teşvik etmeli ve yönlendirmeliler. Bu salgınla mücadelede başarılı olabilmemizin tek yolu birlikte topyekûn mücadele etmek" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)