İlkadım Belediyesi MEMGE Kursları İş Sahibi Yapıyor

İlkadım Belediyesi ve Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ortaklığında ve İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülen MEMGE Kursları gençleri bir taraftan meslek sahibi yaparken diğer taraftan iş sahibi yapıyor.

Samsun 09.09.2018, 13:23 09.09.2018, 13:34
İlkadım Belediyesi MEMGE Kursları İş Sahibi Yapıyor

İlkadım Belediyesi ve Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ortaklığında ve İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülen 4. Dönem Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) Aşçılık Kursiyerlerini İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u ağırladı.

Oda Başkanı İsmail Balcı, İzleme Uzmanı Emre Bayraktar, Kurs Koordinatörü Elmas Odabaş, Kurs Eğitmenleri Şafak Yıldırım, Münevver Mutlu, Didem As ve Beyza Nur Yıldırım’ın yanı sıra kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Tok; “MEMGE Kursumuz istihdama sağladığı katkı ve Avrupa çapında yakaladığı başarı ile en önemli projelerimizden biri haline geldi” dedi.

MEMGE Kursunun hizmet sektöründe aranan kalifiye eleman için artık bir marka haline geldiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “MEMGE Kursumuzun açılışını yaparken başarılı olacağını tahmin ediyorduk. Ancak Lokantacılar Odası Başkanımız İsmail Balcı başta olmak üzere eğitmenlerimizin çabası ve kursiyerlerimizin başarısı ile tahminlerimizin çok üzerinde bir başarı yakaladık" dedi..

"Harcadığımız emekler boşa gitmiyor"

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok kursiyerlerle sohbetinde yaptığı açıklamada; “MEMGE Kursumuz istihdamın yanı sıra kalifiye eleman yetiştirme açısından büyük bir eksiği tamamlıyor. Samsun’da hızla gelişen hizmet sektöründe kaliteli hizmeti yakalamak adına kalifiye eleman açığını kapatmak büyük bir öneme sahip. İşte bu kursta da proje ortaklarımızla birlikte yakaladığımız başarı geçtiğimiz yıllarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca da en iyi Avrupa Birliği Projesi ödülüne layık görüldü. Bu da demek oluyor ki burada harcadığımız emek ve caba boşa gitmiyor. Kursumuzdan mezun olan gençlerimiz %80’leri geçen bir istihdam oranı ile hayata atılıyor MEMGE gurur kaynağımız oluyor. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyor kursiyerlerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)