Alexa

İlkadım Belediyesi' nden 'Şehitler ve Gaziler Haftası' Etkinliği

İlkadım Belediyesi Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, tarafından ortaklaşa düzenlenen, ''Şehitler ve Gaziler Haftası'' dolayısıyla lokma dağıtıldı.

İlkadım Belediyesi' nden 'Şehitler ve Gaziler Haftası' Etkinliği

'Şehitler ve Gaziler Haftası'' nedeni ile Büyük Camii’nde öğle namazı öncesi tüm şehit ve gazilerimiz için Samsun İl Müftülüğü tarafından okutulan Mevlit programının ardından İlkadım Belediyesi tarafından vatandaşlara lokma tatlısı dağıtıldı.

Şehit ve Gazilerimiz Ruhuna Lokma Tatlısı

İlkadım Belediyesi ile Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, tarafından ortaklaşa düzenlenen, ''Şehitler ve Gaziler Haftası'' nedeni ile Büyük Camii’nde öğle namazı öncesi tüm şehit ve gazilerin ruhuna Samsun İl Müftülüğü tarafından mevlit okutuldu. Mevlit programının ardından vatandaşlara lokma tatlısı ikram edildi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Gazileri Şehitlerin Cumhuriyetin teminatı ve temel taşı olduğunu, Şehit ve Gazilerin toprağı vatan, insanı ulus yapan değerler olduğunu belirterek, Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kahramanlık olunmadığına vurguladı.

Demirtaş; ''Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Müftülüğümüzün Büyük Camiinde gerçekleştirdiği program sonrası biz de belediye olarak Gaziler Gününde halkımıza küçük bir ikramda bulunmak istedik. Bugünün en güzel bir şekilde kutlanmasını sağlamak, günün önemine dikkat çekmek için bugün hep birlikte buradayız'' dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Dernek Temsilcisi Ahmet Diril burada yaptığı konuşmada, ''Belediye Başkanımız Sayın Necattin Demirtaş'a, bizler için bu ikramı sundukları için çok teşekkür ederim. Şehitler ve Gaziler Haftasına dikkat çekmek için yapılan organizasyonlarda emeği geçen ve gösterdikleri ilgiden dolayı herkese, gazilerimiz adına teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımıza da yenilikçi hizmetlerinden dolayı çok memnun olduğumu ifade etmek istiyorum'' dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325