İlkadım Belediyesi Yardım Aracını Demirtaş Uğurladı

İlkadım Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında yardım malzemeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından deprem Bölgesine gönderildi. Başkan Demirtaş, yardım kampanyasına destekleri ile katkıda bulunan İlkadımlılara ve Belediye personeline ve duyurulmasında emeği geçen herkese  teşekkür etti.

Samsun 31.01.2020, 19:10 02.02.2020, 00:21
İlkadım Belediyesi Yardım Aracını Demirtaş Uğurladı

Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem felaketine tüm yutta yardım kampanyaları devam ederken, bir el de İlkadım Belediyesi tarafından uzatıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş öncülüğünde başlatılanyardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Demirtaş ,zor anlarda bir araya gelmenin ve kenetlenmenin milleti millet yapan ortak değerlerden biri olduğunu ifade etti.

İlkadım Belediyesi öncülüğünde yapılan yardım kampanyasına ilçe halkı büyük bir ilgi gösterdi. Toplanan yardım malzemeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş gözetiminde tahsis edilen yardımyar aracına yüklendi. Başkan Demirtaş’da belediye hizmet binası önünde yüklenen insanı yardım aracı kontrol ettikten sonra Elazığ’a uğurladı.

Yaşanan felaket sonrası birlik ve beraberlik mesajı veren Demirtaş; "Soğuk kış gününde tüm Türkiye'yi derinden etkileyen deprem felaketi, hepimizi derinden yaralamıştır. Ben bu acıya Sakarya depreminde yaşayan depremzede vatandaşlarımızın içinde bulunduğu durumu ve duyguları derinde yaşayan birisiyim. Hepimizin bildiği gibi birkaç gün önce, Elazığ ve Malatya'da bir deprem olayı yaşandı. Bu depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz bu yardımları yardım aracı ile deprem bölgesine gönderiyoruz. Vatandaşlarımızın asıl ihtiyacı olan kullanılmamış giysi, yiyecek, ısıtıcı, battaniye, biberon ve bebek maması, talep edilen malzemelerinde oluşan yardım paketlerini bir an önce depremzede vatandaşlarımıza ulaştıracağız ”dedi.

Demirtaş, Emeği geçen herkese teşekkür etti

Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere gönderilecek yardımların Afad tarafından hassasiyetle devam ettiğini ve depremzedelere yardım için ikinci el giysi ve eşyalarını gönderen vatandaşlara, kutuları belediye personeli tarafından titizlikle ayrılıp ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere “Hayır Çarşında” gönderildiğine dikkat çeken Başkan Demirtaş,”Bu yardım kampanyasında destekleri ile katkıda bulunan İlkadım halkına, kampanyada gönüllü olarak çalışmalara katılan İlkadım Belediyesi personeline, kampanyanın duyurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)