İlkadım Belediyesinden Evlere Alış - Veriş Hİzmeti

İlkadım Belediyesi , ülke genelinde yaşanan korona virüsü salgını sonrası vatandaşların evden çıkmaması için alış-veriş hizmeti sunacak ekipler oluşturarak önemli bir hizmet başlattı.

Samsun 22.03.2020, 18:48 22.03.2020, 22:30
İlkadım Belediyesinden Evlere Alış - Veriş Hİzmeti

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından ülke genelinde yaşanan korona virüsü salgını sonrası vatandaşların evden çıkmaması için alış-veriş hizmeti sunacak ekipler oluşturarak önemli bir hizmetin ilk adımlarını attı. Korona Virüsün ülkemizde görülmeye başlamasının ardından mücadeleye hazır hale geldiklerini belirten Demirtaş, "Çalışanlarımızın hepsinin kurum kimlikleri mevcuttur ve ekiplerimiz belediyemize ait resmi plakalı araçlarla hizmet vereceklerdir." dedi.

Korona virüsüne karşı ülke genelinde başlatılan “Evde Kal Türkiye” çağrısına destek için İlkadım belediye ekipleri canla başla mücadele etmeyi sürdürüyor.

“BU ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

halkın sağlığına birinci dereceden öncelik verdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının ardından bu vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vermek amacı ile yeni ekipler oluşturulduğunu ifade etti. Belediye çalışanları tarafından verilecek hizmetle evinden çıkamayan vatandaşların alış-verişleri belediye ekiplerince yapılacak. İlkadım Belediyesi ekiplerine 444 55 01 ve 0505 178 55 01 numaralı telefondan 7 gün 24 saat ulaşabileceklerini belirten Demirtaş, bu zor durumun hep birlikte üstesinden gelinebileceğini kaydetti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yazılı basın açıklamasında, “Bütün dünya bu virüs nedeni ile zor günler yaşarken ülke olarak bu günleri atlatmanın yolu birlik ve beraberlikten geçmekte. Bireysel olarak hepimiz üzerimize düşen görevi yaparsak inanıyoruz ki en az kayıpla bu salgını atlatmış olacağız. Bu düşüncelerle İlkadım Belediyesi olarak bütün personelimizle uyumlu ve disiplinli bir çalışma yürütüyoruz. Halkımız sağlığını korumak adına yapılması gereken ne varsa hiç tereddüt etmeden faaliyete geçiriyoruz. Son olarak henüz sokağa çıkma kısıtlaması gelmeden önce yaşlı vatandaşlarımızın evden çıkmamaları için ihtiyaçlarını karşılayacak ve alış-verişlerini yapacak ekiplerimizi oluşturmuştuk. Vatandaşlarımız 444 55 01 ve 0505 178 55 01 numaralı telefondan 7 gün 24 saat ekiplerimize ulaşarak taleplerini dile getirebilecekler” diye konuştu.

“ART NİYETLİ İNSANLARA FIRSAT VERMEYİN”

İlkadım Belediyesi tarafından oluşturulan ekiplerin resmi plakalı araçlar ve kurum kimliği ile hizmet vereceklerini ifade eden Başkan Demirtaş açıklamasını şöyle tamamladı; “Kurulan ekiplerimiz tamamen belediye çalışanlarımızdan oluşmakta. Çalışanlarımızın hepsinin kurum kimlikleri mevcuttur ve ekiplerimiz belediyemize ait resmi plakalı araçlarla hizmet vereceklerdir. Belediyemizin adını kullanarak hırsızlık ve dolandırıcılık yapmak isteyebilecek fırsatçılara asla fırsat vermeyiniz ve belirttiğimiz telefon numaraları dışında bir numarayı aramayınız. Bizlere 444 55 01 ve 0505 178 55 01 numaralı telefondan ulaşınız. Sizlere hizmet vermek için tamamı resmi olan 55 BR 413, 55 BR 416, 55 BR 420, 55 BR 419 VE 55 SM 050 plaka numaralı araçlarımız ile hizmet vereceğiz”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
sisli