İlkadım'da 2020-2024 'Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı' Yapıldı

İlkadım Belediyesi 2020-2024 'Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı' İlkadım Belediye Başkan vekili Ertuğrul Çöl başkanlığında yapıldı.

Samsun 25.07.2019, 15:26 25.07.2019, 15:46
İlkadım'da 2020-2024 'Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı' Yapıldı

İlkadım Belediye Başkan vekili Ertuğrul Çöl başkanlığında İlkadım'da yapılacak 5 yıllık hizmetler planlandı.İlkadım Belediyesi 2020-2024 'Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı' Belediye konferans salonunda yapıldı.

İlkadım Belediye Başkan vekili Ertuğrul Çöl, Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları Şerif Mırık, Ramazan Bayraktar, İlkadım mahalle Muhtarları, Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen ve belediye birim müdürlerinin katıldığı toplantıda İlkadım Belediyesi Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen tarafından sunum öncesi katılımcılara dağıtılan anket formları ile görüş ve öneriler yazılı olarak alındı.

Toplantının açılış konuşmasında Ertuğrul Çöl,''Muhtarlarımız şehrimizin ve ilçemizin hizmet insanlarıdır. Bu manada bizlere vereceğiniz desteği önemsiyoruz.Stratejik plan ise belediyeler açısından son derece faydalı bir iyi yönetim aracı ve anahtarıdır. Stratejik yönetim, bir kurumun ne yaptığını, varlık nedenini ve gelecekte ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyan bir yönetim şeklidir'' dedi.

Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen, Başarılı olmak için her türlü önlemi alacaklarını ve planlamanın bu doğrultuda şekilleneceğini söyledi. Tüm kent bileşenlerinin bu stratejik plana dahil olmasını isteyen Şen, katılımcılığı esas alacaklarını ve bunu sözde değil, özde bir çalışmayla gerçekleştireceklerini belirtti. 

MIRIK: STRATEJİK PLAN HAZIRLIKLARIMIZI CİDDİYETLE SÜRDÜRECEĞİZ

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,''Bizleri kırmayıp burada bizlerle beraber olan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.Biz istiyoruz ki kimseyi ötekileştirmeden birlikte bu şehre değer katalım. İlkadım paydası altında her şeyi ciddiyetle ele alarak çalışmalarımızı sürdürelim.İlçemize yapacağımız hizmetleri hiçbir ayrım yapmadan, şehrimizin tüm bileşenlerinin istek, görüş ve önerileri doğrultusunda gerçekleştirerek yapalım. Hep birlikte çalışacağız ve başarılı olacağız. İstediğimiz hedefe ulaşmak için ise yol haritamızı, düzenlediğimiz program dahilinde şekillendireceğiz. Bu nedenle stratejik plan hazırlıklarımızı ciddiyetle sürdüreceğiz'' dedi.

Stratejik planı hazırlarken halkın, muhtarların, STK’ların, mesleki örgüt ve odaların görüşlerini alınacağının altını çizen Mırık ,''Tüm görüş ve önerileri açığız. Bu görüş ve önerileri program dahilinde bütünleştirip bütçemizle denkleştireceğiz. Bu planda halkımızın önceliklerine el atacağız''dedi.

Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Öztür ise ''Şu an aramızda olmayan bizleri burada bir araya getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a ''Göreve geldiği ilk günden beri merkez mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelere hizmetlerden dolayı öncelikle şahsım adına muhtar arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum''dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)