İlkadım'da Engeller Kalkıyor

İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi engelli vatandaşlara sunduğu eğitim imkanları ile engelleri kaldırıyor. Demirtaş; “Verdiğimiz hizmetler ve projelerimizin tamamında engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

Samsun 17.02.2020, 22:20
İlkadım'da Engeller Kalkıyor

İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi engelli vatandaşlara sunduğu eğitim imkanları ile engelleri kaldırıyor. Demirtaş, "İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezimiz de tam da bu amaçla engelli vatandaşlarımıza farklı fırsatlar sunuyoruz. Hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında başarı yakalayabilecekleri kurslarımızla onlaın yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde hizmet veren İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezi 6 – 55 yaş arası engelli vatandaşların sosyal yaşama dahil olmalarını sağlayacak. Toplam 65 engellinin eğitim gördüğü kurslara her geçen gün ilgi artarken ücretsiz olarak sağlanan kurslar için İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Verdiğimiz hizmetler ve projelerimizin tamamında engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

DEMİRTAŞ; “ENGELLERİ KALDIRMAK BİZİM ELİMİZDE”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız her çalışmada şimdiye kadar olduğu gibi engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırmayı hedefliyoruz. Bunun için de fiziki imkanların en üst seviyeye çıkarılmasının yanı sıra her bir engelli vatandaşımızın kendi ayakları üzerinde durabilecekleri meslek edindirme kurslarımıza büyük önem veriyoruz. İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezimiz de tam da bu amaçla engelli vatandaşlarımıza farklı fırsatlar sunuyoruz. Hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında başarı yakalayabilecekleri kurslarımızla onlaın yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)