İlkadım'da esnaf ve seyyarlara Yeni Düzenleme

İlkadım Belediyesi kaldırımları işgal eden seyyarlara yeni düzenleme getiriyor. "Satış günleri " kapsamında yeni düzenlemeler getiren İlkadım Belediyesi Rasathane ve istasyon mahallerinde görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak.

Samsun 14.09.2019, 15:14 08.11.2019, 01:38
İlkadım'da esnaf ve seyyarlara Yeni Düzenleme

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Rasathane Mahallesi'nde Anneler Parkını işgal eden seyyarlara satış günleri düzenleyecek.

İstasyon Pazarına yönelik te görüntü kirliliğine son verilecek. Kaldırım işgaline yönelik denetimlerini sürdüren İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri gelen şikayetleri değerlendirerek seyyarları mağdur etmeden satış yapabileceği bir gün belirleyecek. çevrede görüntü kirliliğine sebep olan bunu süreklilik haline getiren seyyarları kontrol altına alan Zabıta, yeni düzenleme ile İstasyon Mahallesi'nde bulunan İstasyon Pazarını Çarşamba günlerini 2.el eşya satan seyyarlara, Cumartesi günlerini Halk Pazarı, Pazar günleri ni ise Sosyete Pazarı olarak vatandaşın kullanımına açık hale getirecek.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın talebi üzerine kimseyi mağdur etmeden hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış hem de o bölgede ekmeğini kazanan kardeşlerimize imkan sağlamış olacağız" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Cemal Can 3 yıl önce
Burada ürün satanlar devlete vergi veriyorlar mı asıl sorun bu