İlkadım'da Gıda ve Fiyat Etiket Denetimi Yapıldı

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, koronavirüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde anormal fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı market ve süpermarketleri denetledi.

Samsun 11.10.2020, 17:04 11.10.2020, 17:15
İlkadım'da Gıda ve Fiyat Etiket Denetimi Yapıldı

Ürünlerde normalin dışında fiyat artışı olduğu ihbar ve iddialarını değerlendiren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, market ve süpermarketleri denetledi.

Zabıta ekipleri ürünlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatı üzerine çalışmalarını sıklaştıran zabıta ekipleri büyük firma ve marketlerde fiyat ve etiketleri kontrol etti.

Market raflarındaki ürünleri inceleyen zabıta ekipleri, tüm reyonları tek tek gezerek farklı 5 üründe raf etiketlerindeki fiyat ile kasadaki fiyatı kontrol edip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını kontrol etti. Fiyat etiketlerinin yanı sıra yerli ürünlerde logo olup olmadığına dikkat eden ekipler reyonlarındaki ürünlerin son kullanım tarihlerine işletmelerin hijyen ve genel temizlik yönünden de uygunluğunu kontrol etti. 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

” Haksız kazanç elde etmek üzere çeşitli ürünlerde fiyat artışı yapmak isteyenlere fırsat vermiyoruz. Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. İşletmeler rutin olarak belirli aralıklar denetleniyor. Ekiplerimiz fiyat etiketlerinin yanı sıra yerli ürünlerdeki logoları da kontrol ediyor. Esnaflarımızın bu hassasiyetleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Misafirperverliğiyle, dürüstlüğüyle hak ve hukuk konusundaki titizliğiyle bilinen işletmelerin bu tarz bir girişimde bulunmayacağını umut ediyorum. Ancak her şeye rağmen bizler bu tür denetimlerimizi devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızın hakkını korumak boynumuzun borcudur”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)