İlkadım'da korona virüs’e karşı Topyekün mücadele

Samsun-İlkadım Belediyesi tarafından ilçede sıkı denetimler devam ederken, İlçe belediye Başkanı Demirtaş, Kaymakam İbrahim Keklik, Emniyet Müdürü, Adil Aydemir ve Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan katıldığı denetimde vatandaşları uyardı.

Samsun 23.09.2020, 14:45 23.09.2020, 16:00
İlkadım'da korona virüs’e karşı Topyekün mücadele

Tüm Dünyada ve ülkemiz genelinde korona virüs yayılmaya devam ederken ülkemizde il ve ilçelerde Korona virüs (Covid-19) denetimleri yoğunlaştırıldı. Samsun'un en büyük ilçelerinden birisi olan İlkadım Belediyesi Belediyesi, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve odalarla birlikte hareket edilerek vatandaşlara uyarılarda bulunuluyor.

İlkadım Belediyesi'nin sosyal medya platformlarındaki resmi hesaplarından yapılan duyuru ve paylaşımlarla da İlkadımlılar uyarılıyor. 

Sosyal medya Twitter adresinden paylaşıma göre, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, İlkadim İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir ve Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan ile Berber ve Kuaförleri ziyaret ederek korona virüs’e karşı mücadelede uyulması gereken önlemler noktasında uyarılarda bulundular.

BAŞKAN DEMİRTAŞ, İLÇE KAYMAKAMI İBRAHİM KEKLİK’LE BİRLİKTE DENETİMLERE DEVAM EDİYOR.

Sabahın erken saatlerinde gerçekleşen denetime, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İlkadım İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Plan katılım sağladı.

“Bana bir şey olmaz demeyin.!”

Berber, kuaför gibi işyeri ve yaşam alanlarında esnaf ve vatandaşlarla gezerek ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik koronavirüs salgını kapsamında alınması gereken önlem ve uyulması gereken kurallar konusunda güncel bilgilendirmelerde bulundu. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları için uyarıda bulunan  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Lütfen, dışarıda gezdiğimiz her an maskemizi mutlaka takalım, sosyal mesafeye mutlaka dikkat edelim. Herkes bu konuda çok duyarlı olmalı. Her vatandaş yanındaki arkadaşını, yakınını bu konuda uyarmalı. Bu hastalık bitmedi. Aşısı da bulunmadı. Bulaşmaya devam ediyor ve 'bana bir şey olmaz' demeyin. Lütfen tedbiri hiç elden bırakmayın" dedi.

“İnsan ve toplum sağlığı her şeyden önemli”

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının insan ve toplum sağlığı için önemine dikkat çeken İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik;” Tespit edilen eksikliklerle ilgili olarak da uyarılarda bulunarak, esnaf denetimlerinin devam edeceğini, kurallara uymayan işletme ve kişiler hakkında idari para cezasının uygulanacağını söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu