İlkadım'da Kurallara Uymayan Fırıncılara Yasal İşlem

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından denetlenen fırıncılar vatandaşın sağlığını tehdit eden unsurlar karşısında sessiz kalmadı. Ekmek gramajlarını da kontrol eden ekipler kurallara uymayan fırıncılara ceza kesti.

Samsun 05.07.2019, 11:33
İlkadım'da Kurallara Uymayan Fırıncılara Yasal İşlem

Denetimlerini yoğunlaştıran İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında bulunan ekmek fırınları ve unlu mamul üretimi yapan esnafı denetledi.

SARI: DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, denetimlerle ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, "İlçemizde üretim yapan fırınlara düzenli olarak, kontroller gerçekleştiriyoruz. Büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz denetimlerimizde, gramaj ve hijyen konusunda olumsuz bir durumla karşılaşmamak bizleri son derece memnun ediyor. Fırın sahiplerinin hassasiyeti, vatandaşlarımızın dikkati ve zabıta ekiplerimizin düzenli kontrolleri sonucunda oluşan bu tablonun devamı için denetimlerimizi aralıksız olarak devam ettireceğiz. Vatandaşın sağlığını düşünerek kurallara uyan esnafımıza çok teşekkür ederim. Vatandaşlarımız fırınlarda üretilen unlu mamulleri standartlar ölçüsünde ve sağlıklı koşullar içerisinde gönül rahatlığıyla alabilmesi için, zabıtalarımızın denetimleri devam edecek." dedi.

Hijyenik koşullar, gramaj, ekmek satış fiyatı tarifesi, elektronik terazi ve ayar kontrol belgesi ve resmi evraklar açısından fırıncıları denetleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yapılan denetimlerde kurallara ve yönetmeliklere uygun bir şekilde üretim yapan ekmek fırınları ile unlu mamul üretimi yapan işyerlerinin işletmecileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)