İlkadım’ da Okul Servislerinde Tematik Denetim

İlkadım ilçesi genelinde faaliyet gösteren resmi ve özel okullarda kurulan denetim ekipleri aracılığıyla okul servislerine denetimler gerçekleştirildi.

Samsun 08.03.2021, 20:27 08.03.2021, 22:14
İlkadım’ da Okul Servislerinde Tematik Denetim

Samsun İlkadım İlçesinde okul Servislerinde Tematik Denetim Yapıldı. Denetimlere, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’de katıldı.

Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte servislerle okullarına ulaşım sağlayan öğrenciler için, okul servislerinde alınması gereken önlemler artırıldı. yaşanan salgın süreci nedeniyle, okul servislerinde, hijyen, araç kapasitesi ve salgın şartlarına uygun öğrenci sayısı ile maske ve benzeri konularla ilgili kapsamlı (tematik) denetim yapılarak, şartlar yerinde incelendi.

Öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğu bilinciyle, mesainin ilk saatlerinde İlkadım ilçesi genelinde faaliyet gösteren resmi ve özel okullarda kurulan denetim ekipleri aracılığıyla okul servislerine denetimler gerçekleştirildi.

Kaymakamlık onayının olması gereken okul servislerinde, maske, mesafe ve temizlik kurallarının uygulanmasını da içeren denetimlere İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’de katıldı. Akmeşe, pazartesi mesaiye denetimlerle başladıklarını, bundan sonraki süreçte de bu denetimlere sürekli devam edeceklerini belirtti.

Akşeme yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın sağlığı her şeyden daha önemli. Okullarına okul servisleri ile ulaşım sağlayan öğrencilerimizin kullandıkları servislerin salgın sürecinde uyması gereken şartları taşıyıp taşımadığını tespit ediyoruz” dedi.

Okul servis temsilcilerinin bu önlemleri alması gerektiğini tekrar hatırlatan Akmeşe, yüz yüze eğitim sürecini, tüm öğrencilerimizin sağlığını koruyarak tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Tematik denetim nedir?

Kontrollü Normalleşme Dönemi başlamasının ardından kurallarda netleşti. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Haftalık Tematik Denetimler konulu ek denetim genelgesi gönderdi.

Tematik kelimesi, günlük hayatta da sıklıkla kullanılıyor. Dilimizde yer alan tematik kelimesi,Türk Dil Kurumu'na (TDK) göre Türkçe'de tek başına ya da farklı cümleler ile beraber kullanılabilir. Bu noktada, tematik kelimesi ne demek? Tematik kelimesi, Tematik kelimesi Fransızca kökenlidir. TDK'ye göre tematik kelimesi anlamı şu şekildedir: Bir tema etrafında oluşan demektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)