İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Samsun Vali Yardımcısı Oldu

Samsun İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik Vali Yardımcılığına atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesiyle Samsun'da 7 kaymakam ve vali yardımcısının yeri değişti.

Samsun 09.08.2019, 10:05 09.08.2019, 10:23
İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Samsun Vali Yardımcısı Oldu

İlkadım Kaymakam'ı İbrahim Keklik Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesiyle birlikte Samsun Vali Yardımcılığına atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanarak kesinleşen görev değişikliği ve atamada Samsun'da 7 kaymakam ve vali yardımcısının yerleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak Samsun'da değişen mülki idare amirleri şu şekilde oldu:

SAMSUN'DA GÖREV YERİ DEĞİŞEN VALİ YARDIMCISI VE KAYMAKAMLAR

  • Samsun Bafra KaymakamlığıTrabzon-Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen,
  • Samsun Vali Yardımcılığı Samsun-İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik,
  • Samsun Vali Yardımcılığı Kilis Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş,
  • Kars Sarıkamış Kaymakamlığına Samsun-Kavak Kaymakamı Recep Koşal,
  • Samsun Terme Kaymakamlığına Sinop Türkeli Kaymakamı Murat Zadeleoğlu,
  • Samsun Asarcık Kaymakamlığına Bolu-Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın,
  • Samsun-İlkadım Kaymakamlığı Trabzon-Yomra Kaymakamı Hasan Balcı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklama ya göre; 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değişişliğe gidildi.

İbrahim Keklik Kimdir:

İbrahim Keklik, 1965 yılında Konya-Çumra'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra'da okuduktan sonra, lise öğrenimini Konya'da tamamladı. Üniversite öğrenimini 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamlayan İbrahim Keklik, İlk defa 1989 yılında İçişleri Bakanlığı’nda kaymakam adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Sivas-Hafik, Ardahan-Hanak, Afyonkarahisar-Sultandağı, Ordu-Aybastı Kaymakamı olarak görev yaptı.

2001-2004 yılları arası Rize Vali Yardımcılığı, 2004-2008 yılları arası Manisa-Ahmetli Kaymakamı, 2008-2009 yılları arasında Giresun-Görele Kaymakamı. 2009-2013 yılları arasında İzmir-Aliağa Kaymakamı, 2013-2018 yılları arasında Antalya-Konyaaltı Kaymakamı olarak görev yapan İbrahim KEKLİK, 31.08.2018 tarihinde atama kararı ile İlkadım Kaymakamlığı ve 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile de Samsun Vali Yardımcılığına atandı. İbrahim KEKLİK, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)