İlkadım Meclisinde Ülkü Ocaklarına Yönelik ABD Bildirgesi kınandı

İlkadım Belediye Meclisinde ABD’nin Ülkü Ocaklarının araştırılması için senatoya verdiği teklif MHP Grup Başkanı İbrahim Üstün’ün bildirisiyle kınandı.

Samsun 01.10.2021, 22:39
İlkadım Meclisinde Ülkü Ocaklarına Yönelik ABD Bildirgesi kınandı

İlkadım Belediye Meclisi Ekim ayı 1. Birleşimi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşirken Toplantıda ABD’nin Ülkü Ocaklarının araştırılması için senatoya verdiği teklifi MHP Grup Başkanı İbrahim Üstün’ün bildirisiyle kınandı.

2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın Temsilciler Meclisi'nde onaylanan metninde, "Bozkurtlar - Ülkü Ocakları'nın bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmasını öngören bir maddenin de yer almasına tüm Türkiye'den tepkiler yağarken İlkadım Meclis toplantısı sonrası gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanı İbrahim Üstün 'de tepkisini şu şekilde dile getirdi:

”Milyonlarca Müslümanı acımasızca katleden yıllarca PKK ve PYD Terör örgütüne tırlarla dolu mühimmat ile destek veren Türk İslam düşmanı tüm terör örgütlerini destekleyenlerin mensubu olmaktan onur duyduğum ülkesi ve milleti için yapamayacağı fedakârlığı olmayan Ülkücüleri ve Ülkü Ocaklarını araştırması için senatoya teklif veren ABD’yi şahsım ve MHP grubum adına şiddetle ve nefretle kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti ABD’nin 51.inci eyaleti değildir” dedi.

Sözlerine; Yaşasın ülkü ocakları, yaşasın Türk milleti diyerek Bozkurt işareti yapan Üstün, Bu bildirgemiz bilmeyenlere ülkü ocaklarını doğru yolda olduğunu göstergesidir diyerek son verdi.

“Her şey Türk ve Türkler için”

Biz gençlik yıllarımızda ne Amerika,ne Rusya, ne Çin, her şey Türk ve Türkler için sözünü bugünlerde en güzel örnekleri sergileneceğinde şüphemiz olmayacağını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kendimde sosyal medya hesabım üzerinde tepkimi paylaştım. ABD’nin yaptığı oyunlarla bu işler öyle olmayacak. Birbirimize daha güç vererek omuz omuza kuvvetlenmenin artacağını düşünüyorum “dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)