Alexa

İlkadım THM Çocuk ve Gençlik Korosundan Anadolu Ezgileri

İlkadım Belediyesi THM Çocuk ve Gençlik Korosu, Anadolu’nun farklı yörelerine ait türkülerle İlkadımlıları coşturdu. Çocuk ve Gençlik Korosu’nun performansı bol alkış aldı. Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Şerif Mırık; kültür ve sanat adına büyük katkı sağladıklarını söyledi.

İlkadım THM Çocuk ve Gençlik Korosundan Anadolu Ezgileri

İlkadım Belediyesi THM Çocuk ve Gençlik Korosu, Atatürk Kültür Merkezi'nde verdiği konserde, Türk Halk Müziği'nin sevilen eserlerin icra etti. Şef Ali Rıza Gündoğdu yönetiminde 50 kişiden oluşan koro da miniklerin performansı ile büyüklere taş çıkarttı.

Solo ve koro halinde yaklaşık iki saat süren konserde çocuklar,farklı yörelere ait 19 eseri icra etti.Koro Türk Halk Müziği'nin Karadeniz’den İç Anadolu’ya, Güneydoğu Anadolu’dan Ege’ye Anadolu'nun en güzel ezgilerini başarıyla seslendirdi.

ŞERİF MIRIK: KÜLTÜR VE SANAT ADINA BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ

Konuk sanatçı Salih Gündoğdu'nun bağlaması eşliğinde türkülere katılımcılara alkışlarla tempo tuttu. İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada; ''Öncelikle bu güzel seslerin yetişmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Türküyü sevmek Türk'ü sevmek demektir. Türk Halk Müziği'nin önemli ozanlarından ve sinema oyuncusu Yıldıray Çınar, Orhan Gencebay gibi şahsiyetleri sanat camiasına katan şehrimiz şimdi ise Salih Gündoğdu gibi mükemmel sesi müzik severlere kazandırdı. Bu manada çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle şehrimizde kültür ve sanat yaşamına belediye olarak büyük katkı sağlıyoruz'' dedi.

Konserin Sonunda Koro Şefi Ali Rıza Gündoğdu,ve konuk sanatçı Salih Gündoğdu'ya plaket ve çiçek takdimini İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, Koro solistlerinin en küçüğü Nurteren Gülşen'e İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Yalçınkaya, Koro büyüklerine ise İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Ekici, çiçek takdimi ile konser son buldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 14:36
YORUM EKLE

banner325