İlkadım'da 670 Çocuk Erkekliğe İlk Adımını Attı

İlkadım Belediyesinin düzenlediği Geleneksel Sünnet Şöleni gerçekleştirildi. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü sahipliğinde gerçekleşen Sünnet Şöleninde 670 çocuk delikanlılığa ilk adımını attı.

Samsun 26.07.2019, 21:23 26.07.2019, 22:01
İlkadım'da 670 Çocuk Erkekliğe İlk Adımını Attı

İlkadım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sünnet şöleninde 670 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. İlkadım Belediyesinin ücretsiz gerçekleştirdiği sünnet merasiminde çocuklar ve aileleri için güzel bir anı oldu.

Büyük Anadolu Hastanesi'nde steril bir ortamda uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen sünnet operasyonu ile erkekliğe ilk adımını atan çocuklar aileleri ve Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Lütfiye Demirtaş ile sünnet şöleninde bir araya geldi

26 çocuğun Geleneksel Sünnet Şöleni, İlkadım Belediyesi Hizmet Binasının önünde gerçekleşti. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü sahipliğinde yapılanr Sünnet Şöleninde 670 çocuk delikanlılığa ilk adımlarını atmış oldu. Sünnet merasimine, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eşi Lütfiye Demirtaş, Başkan Yardımcıları Ramazan Bayraktar, Şerif Mırık, belediye meclis üyeleri, belediye birim amirleri sünnet olacak çocukların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

''Çocuklar bizim yarınlarımızdğr''

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş burada yaptığı konuşmada şöyle dedi:

''Sürpriz eğlenceler ve animasyon gösterileriyle dolu olan sünnet şöleninin, anne babalar için erkek evlatlarının ilk mürüvvetini gördüğü mutlu oldukları günlerden biri olarak hatıralarda kalacak. İlkadım'da yaşayan çocuklarımızın bu mutluluklarını paylaşmaktan buna vesile olmaktan çok büyük bir mutluluk duydum. Bu geleneğimiz inşallah bundan sonraki yıllarda da artarak devam edecek. Çocuklar bizim geleceğimiz, canlarımız yarınlarımız. Bu gün bu çocuklarımızın sünnetlerini göreceğiz inşallah Allah anne ve babalarına yarın bu çocukların mürüvvetlerini, mutluluklarını görmeyi de nasip etsin”

Sünnet şöleninde Çocuklar için birçok gösteri hazırlandı. Çocuklar bu şölende gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Vosvos araçlar ile tur atan sünnet çocukları ilgi odağı oldu. Palyaço gösterisi ve İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları gösterileri ile sünnet çocukları ve aileleri neşeli dakikalar geçirdi. Yüz boyama ve birbirinden güzel eğlenceli faaliyetlerin yer aldığı etkinlikte çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İnsan odaklı hizmet anlayışlarının devam edeceğini kaydetti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)