Alexa

İlkadım'ın Kaderini Değiştirecek Proje...

Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlara müjdeler veren ErdoğanTok, 'Yerinde Dönüşüm'le Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. "dedi.

İlkadım'ın Kaderini Değiştirecek Proje...

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlara müjde verdi. Denizi ve şehri en iyi noktadan gören bu iki mahalleye yapılacak olan 'Yerinde Dönüşüm'le Hastane mahallesi ve Kökçüoğlu Mahallesinin herkes tarafından tercih edilen bir yer olacağını belirtti. Konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile vatandaşların yaşam standartlarının yükseleceğini belirten Erdoğan Tok; Yıllardır bu iki mahallede oturan vatandaşların kazanımları için mücadele ettiklerini belirterek: " 2004-2009 yılları arasındaki belediye başkanlığım görevi süresince, Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinde emsal değerini yükseltip 4 emsal yaptık.  Vatandaşımızı mağdur etmeden yaptık.  

4 EMSAL NE DEMEK?

Derebahçe ve Kalkanca'da 1000 metrekarelik bir arsadan 100 m2'lik 14 daire yapabilirsiniz, Hastane ve Kökçüoğlunda ise 1000 m2'lik alanda 100 m2'lik 40 tane daire yapabilirsiniz.Tüm planlarımız meclisten geçti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

26 Mart itibariyle askı süresi sona eriyor. Bu tarihten sonra inşaat izni alarak konut yapabileceksiniz. Bu dönüşüm için yıllardır sizin için mücadele ettim. Bizim derdimiz sizsiniz. Siz kazanın dedik."diye konuştu.

Herkezin rızası olacak

Kimsenin rızası olmadan evinin yıkılmayacağını ifade eden Başkan Tok, "İstediğiniz müteahhitle anlaşabilirsiniz. Eğer ikna olmadıysanız, rızanız yoksa, kimse sizin şu an oturduğunuz evi yıkamaz. Müteahhitler buralarda hane sahipleri ile görüşüyormuş. Biz, İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı biz olacağız. Şunu da iyi bilin. Sizi hiçbir müteahhide ezdirmeyiz. Hakkınızın takipçisi ve korucusu olacağız. Sizin hakkınızı kimseye yedirtmeyiz.  Bu işin kontrolü bizde olacak. İsteyen, istediği müteahitle anlaşır, dönüşümü yapar. İkna olmayan ve rıza göstermeyenlerin de evini kimse yıkamaz. Burada, önemli olan sizin razı olmanız...

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 13:18
YORUM EKLE