İlkem'de Yarıyıl Fırsata Dönüştü

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı İLKEM Eğitim Kurumları yarıyıl tatilinde öğrencileri için hem sosyal hem de eğitim etkinlikleri düzenledi.

Samsun 26.01.2017, 15:55 26.01.2017, 16:22
İlkem'de Yarıyıl Fırsata Dönüştü

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğüne bağlı İlkadım Eğitim ve Etüt Merkezi (İLKEM), okulların yarıyıl tatiline girmesini öğrenciler için fırsata çevirdi. Tatil süresince her yaştan öğrenciye farklı etkinlikler planlayarak öğrencilerin sosyal yaşantılarını güçlendirirken eğitimden de geri kalmamalarını sağlıyor.

İLKEM öğrencileri her gün farklı bir etkinlik ile hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar. Kış etkinlikleri çerçevesinde Seyid Kutbeddin Hz.’lerini ziyaret, sinema, satranç turnuvası, kitap okuma yarışması, bilgi yarışması, Sadi Tekkesi ve Kuva-yı Milliye ziyareti ile çocuklarımız tatili en güzel şekilde yaşıyor. Eğitimde ise 8.sınıf öğrencileri için hızlandırılmış TEOG Kursu ve Lise mezunu öğrenciler için hızlandırılmış YGS Kursları ile öğrencilerine en iyi eğitim hizmetlerini sunuyor.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı İLKEM Eğitim Kurumları tarafından eğitim yılı içerisinde yapılan etkinliklerin yanı sıra, tatil dönemlerinin de çocuklar için faydalı birer fırsata dönüştürülmesinden mutlu olan veliler; “Çocuklarımızın sosyal yaşantılarını geliştiren, manevi duygularını arttıran ve eğitimde ufkunu açan etkinliklere imza atan İLKEM’e teşekkür ederiz” dediler.

“EĞİTİM BİR MİLLETİN GÜVENCESİDİR”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eğitime verilen desteğin maddiyatla değil başarıyla ölçülmek zorunda olduğunu vurgulayarak; “Sadece 2016 yılı içerisinde ilçemiz sınırlarında bulunan okullara 200 bin liralık yatırım yaptık ama biz asla eğitim desteğini maddiyatla ölçmüyoruz. Bizim için asıl başarı vatanına, bayrağına ve milli şuura bağlı nesiller yetiştirmektir. Eğer bu değerleri verebiliyorsak başarılı evlatlarımız ülkemiz adına ekonomik refahı da gerçekleştireceklerdir. İLKEM Eğitim Kurumlarımızda her yıl yüzlerce öğrencimize eğitim vermekteyiz. Eğitimin yanında yaptığımız sosyal projelerle bilinçli, bilgili ve yarınlara donanımlı gençler yetiştiriyoruz. Bu günün gençleri yarının yöneticileri, doktorları, mühendisleri ve öğretmenleri olacaklardır. Bu nedenle eğitimin bir milletin güvencesi olduğunu biliyor ve yavrularımızı öyle yetiştiriyoruz.” dedi.

İLKADIM’IN EĞİTİM KALESİ İLKEM

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un eğitime verdiği değerin önemli bir örneği olan İLKEM Eğitim Kurumlarında Anasınıfından başlayarak yıl içerisinde 610 öğrenciye eğitim ve öğretim verilmekte. 3.4.5.6.7. sınıf öğrencileri için okul müfredatında ki tüm dersleri kapsayan Okul Derslerine Takviye Kursu, 8. sınıf öğrencileri için TEOG kursu, lise son sınıf ve lise mezunları için YGS ve LYS Hazırlık Kursları verilmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)