Alexa

İLKEM Nedir? İLKEM Nerede? (İLKEM Eğitim Kurumları)

İlkadım Belediyesi Eğitim ve Etüt Merkezi (İLKEM Eğitim Kurumları) Hakkında Tüm Detaylar. İLKEM Nedir? İLKEM'in Amacı Nedir?

İLKEM Nedir? İLKEM Nerede? (İLKEM Eğitim Kurumları)

Samsun İlkadım belediyesi Eğitim ve Etüt Merkezi (İLKEM) ne demektir?  hem aileler için hemde öğrenciler için bir fırsat olan İLKEM'i yeterince tanıyor musunuz?. İLKEM nedir? İLKEM'in amacı nedir? İLKEM Eğitim Kurumları Nelerdir? İLKEM Hizmetinde hangi dersler vardır? İLKEM Parogramları nedir? İLKEM'e kayıt nasıl olur ve İLKEM'de kurs ücreti var mıdır? bütün bu soruların cevabını haberimizin içeriğinde bulabileceksiniz.

Samsun'da İlkem Nerede?

İLKEM Nedir?

İlkadım belediyesi Eğitim ve Etüt Merkezi Başharfleriyle kısaltılarak “İLKEM” olarak ifade edilmeye başlandı.

İlkadım Belediyesi yöneticileri bu kısaltmaya yaparken aynı zamanda kulağa hoş gelmesi ve bir anlamı olmasını da düşündü ve bunun için emek verdi ve çaba sarf etti.

“İLKEM” Rast gele seçilmiş bir kelimeler grubu değildir.

İLKE: Temel kurul, Temel Düşünce ve temel bilgiler anlamına gelmektedir. İLKEM ise temel bilgilere ve temel düşüncelere sahip olan anlamında düşünülmüştür. Görüldüğü gibi Belediye yetkilileri İLKEM tabelasını düşünürken rast gele bir kısaltma cihetine gitmemiştir.

İLKEM’i bütün yönleriyle düşünerek ortaya koymuşlardır. Ayrıcı İLKEM’e bir amaç yüklemişlerdir.

İLKEM’in Amacı Nedir?

İLKEM’de Farklı etkinliklerle çocuklara farkındalık oluşturuluyor. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştiriliyor. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğüne bağlı İlkadım Eğitim ve Etüt Merkezi (İLKEM) de öğrenciler için bir fırsat sağlanıyor. Tatil süresince her yaştan öğrenciye farklı etkinlikler planlayarak öğrencilerin sosyal yaşantılarını güçlendiriyor. İLKEM çacukların eğitimde geri kalmamalarını sağlıyor. 

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok İLKEM ile ilgili toplantı ve basın açıklamalarında sık sık şunları vurgulamaktadır, İLKEM; İlim, irfan, vatan ve bayrak sevgisidir. İLKEM, bilgi ve donanım demektir. İLKEM Eğitim Kurumlarında yarınların “Büyük Adamları” yetişecektir.

ilkem nedir

İLKEM Eğitim Kurumları Nelerdir?

İLKEM ilk kez, 2004-2010 yılları arasında ÖSS hazırlık Kursu olarak Unkapanı Kültür Merkezinde başladı. Eğitime Destek Kursları ile birlikte 5 yıla yakın sürede 1500 genç Üniversiteye yerleştirerek tarihi bir başarıya imzasını atan İLKEM ilk defa gelecekle ilgili güven verdi. Karedeniz Bölgesinde ve Samsun’da ilk kez açılan ÖSS HAZIRLIK KURSU-KPSS-PMYO KURSLARI vatandaşların da taktirini toplamaya başladı.2014 tarihi itibariyle her mahalleye bir Bilgi evi tarzında etüt eğitim merkezi açılması projesiyle birlikte bir taraftan daha fazla gencin bilgi ve becerilerinin artması sağlanırken diğer taraftan vatandaşların eğitim harcamalarına olumlu katkı sağlandı.

ilkem eğitim

İLKEM Eğitim Merkezlerinin her kademesinde; İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite Hazırlık ve KPSS Kursları veriliyor. Haftanın 6 Günü Hafta içi Sabah, Haftaiçi Öğle ve Hafta Sonu olmak üzere 3 Farklı şekilde hizmet hizmet veren İLKEM vatandaşların görüş ve önerilerine de kendilerini açmış durumdalar.

ilkemin amacı nedir

İLKEM'de Yılın 12 Ayında Hizmet

Sömestri tatilinde, YKS ve MYS için hızlandırılmış Test Programları, yaz tatilinde ise Yaz Kur’an Kursları ve Okul Derslerine Takviye Kursları düzenleyerek ihtiyaçlara cevap veriyor.  Her Ay bir Deneme, Konu Anlatımlı Kitap, Soru Bankası, Yaprak Test, Türkiye Geneli Denemeler, Sosyal Kültürel Programlar, Seminerler, Konferanslar, ile de Öğrenciler destekleniyor. Artı olarak sınav sistemler uygun şekilde müfredat ve program değişiklikleri yapılarak öğrencilere yardımcı olunuyor.

ilkem eğitim kurumları

İLKEM Başarı Vaat Ediyor

İLKEM yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Eski adı ile TEOG Kurslarımızdan her yıl 80 öğrenci ilk tercihlerine yerleşerek 0/090 üzeri bir başarı ortaya koyduk. Her Yıl Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Proje İmam Hatip Lisesine öğrenci gönderdik.” Diyerek İLKEM’in sergilediği başarıyı gözler önüne seriyorlar.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İLKEM Eğitim Merkezleri:

-DERBAHÇE

-KADİFEKALE

-YAŞARDOĞU

İlkadım Belediyesi bünyesinde eğitim veren İLKEM Eğitim Kurumları Samsun İlkadım’da bulunan gençlerin donanımlı ve vasıflı birey olmalarını amaçlıyor. İLKEM’de, yıl boyunca devam eden kurslarda okul derslerine destek verirken diğer taraftan sınavlara da hazırlık kursları veriyor.

ilkem

İLKEM'DE Öğrenci Sayısı Nedir?

DEREBAHÇE İLKEM:

*Lise Takviye Kursu:49 Öğrenci*YKS-Üniversite Hazırlık Kursu:141 Öğrenci Toplam :191 Öğrenci

KADİFEKALE İLKEM:

*İlkokul takviye Kursu:51 Öğrenci *Ortaokul/Liselere Hazırlık Kursu:126 Öğrenci

YKS-Üniversite Hazırlık Kursu:30 Öğrenci Toplam:217 Öğrenci

YAŞARDOĞU İLKEM:

İlkokul takviye Kursu: 90 Öğrenci  Ortaokul/ Liselere Hazırlık Kursu: 97 Öğrenci

YKS-Üniversite Hazırlık Kursu:18 Öğrenci Toplam :195 Öğrenci

İlkem Eğitim Merkezlerimizde Toplamda 603 Öğrenci Bulunmaktadır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 00:28
YORUM EKLE