İLKEM’de YKS Ve LGS Kursları İçin Kayıtlar Başladı

İlkadım  Belediyesi’nin, alanında uzman eğitimciler ile düzenlediği LGS ve YKS’ ye hazırlık kursları İLKEM'de başladı. Öğrenciler ücretsiz LGS ve YKS kurslarına nasıl başvurabilir? İLKEM nerede?

Samsun 13.08.2020, 11:36
İLKEM’de YKS Ve LGS Kursları İçin Kayıtlar Başladı

Eğitime destek konusunda tüm imkanları gençlerin hizmetine sunduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "YKS ve LGS' ye hazırlanan öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılı için İLKEM kurs merkezimize başvurabilirler" dedi.

İlkadım Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde faaliyet gösteren İLKEM 'de LGS ve YKS kursları için ön kayıtlar başladı.

Lise ve üniversiteye hazırlanan gençlere ücretsiz olarak verilen kursların kayıtları 1 Eylül tarihine kadar devam edeceğini belirten yetkililer, Kursa kayıt yaptırmak isteyen 8.Sınıf öğrencilerinin LGS, Lise 4 ve mezun öğrencileri ise YKS kayıtları için Derebahçe, Kadifekale, Yaşardoğu 3 farklı şubede İLKEM Eğitim Merkezi’ne başvurabileceklerini belirtti.

Ön kayıt başvuruları, pandemi kuralları gözetilerek alınacağı, derslerin Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılacağı belirtilen açıklamada, "Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılacak olan derslerde, kaynak kitaplar ve soru bankaları ücretsiz olarak verilecek. LGS ve YKS hazırlık kurslarında, temel sınav eğitiminin yanı sıra yıllık deneme sınavları yapılacak. Kurslarda ayrıca öğrencilerin lise ve üniversite seçimlerine yardımcı olabilmek için geziler, deneme sınavları ve motivasyon seminerleri gibi faaliyetler de düzenlenecek."

Demirtaş, “Geleceğimiz olan gençlerimizin her zaman yanındayız”

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geleceğimiz olan gençlerimizin hep yanında olduk. Kurs merkezlerimizdeki farklı branşlarla daha fazla öğrencinin geleceğine katkıda bulunmak istiyoruz. İLKEM Kurs Merkezimiz 2020-2021 eğitim-öğretim yılı öncesinde YKS ve LGS'ye hazırlanan öğrencilerimizin ön kayıt kurs başvurularını almaya başladı. Bu yıl Türkiye geneli derecesi ile hem YKS hem de LGS ' de büyük bir başarı yakalayan ILKEM bizlerin ve ilçemizin gurur kaynağı oldu. Covid-19 virüs salgını ve bilim kurulu açıklamaları doğrultusunda takip edilecek olan son kayıt başvuru tarihi 1 Eylül-14 Eylül itibari ile kurslarımız öğrencilerimize hizmet verecek ” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)