İlyas Biçer, Sağlık - Sen'e karşı tevüccüh oluşmuştur

Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları biraraya geldi. Başkan Biçer, yaklaşık 6 bin üye sayısına ulaştıklarını belirtti.

Samsun 05.07.2022, 23:26 06.07.2022, 00:20
İlyas Biçer, Sağlık - Sen'e karşı tevüccüh oluşmuştur

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile buluştu. Sendikal faaliyetler ve sağlık çalışanlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Biçer, Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını alabilmeleri için mutlaka seyanen zam yapılması aynı zamanda adaletli bir döner sermaye yönetmeliği çıkarılması gerektiğini dile getirdi.

Sağlık-Sen'in kurumlarla olan barışık çalışması neticesinde vatandaşların daha hızlı, daha kaliteli, daha verimli hizmet almalarının önü de açılmış olduğunu dile getiren İlyas Biçer, "Kesinlikle sahadaki sağlık çalışanları ile kurumlarımızın verimli hizmet alabilmeleri, sağlık çalışanlarının ekonomik sosyal ve her türlü sıkıntılarını, problemlerini yakinen takip etmeleri ve sağlık sen yönetimine kolay ulaşabilmeleri ve delege sürecindeki başarının doğal sonucu olduğunu görmekteyiz." dedi.

Sağlık - Sen'e karşı tevüccüh

Sağlık-Sen önümzdeki dönemlerde de sağlık çalışanlarının gür sesi olacağını belirten Başkan Biçer, "Sahadaki aktardığımız sıkıntıları ve problemleri çözüm adına yapmış oldukları çalışmalardan ötürü teşekkür ederiz.Verimli ve başarılı geçen delege seçimi sahadaki sıkıntıları problemleri muhattaplarına taşınması ve çözüm yollarının hızlanması sahadaki sağlık çalışanlarının memnuniyetini ciddi oranda arttırmış aynı zamanda da Sağlık - Sen'e karşı tevüccüh oluşmuştur. Önümüzdeki süreci en iyi temsil etmek daha da verimli çalışmalar yapmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Demokratik ve Şeffaf bir şekilde yüzde 87 katılım oranı ile gerçekleştirdiğimiz delege seçimlerimizin ardından en kısa sürede kongremizi gerçekleştirerek yolumuza aynı mihvalde devam edeceğiz." dedi.

Yetkililerden istihdam sorununu çözmelerini bekliyoruz

Günümüzde sağlıkta istihdam eksikliğinin önemli boyuta ulaştığını kurumlarda her alanda ciddi personel istihdamının eksikliğinin hizmeti zaman zaman ciddi boyutta aksattığını görmekteyiz. Yetkililerden hastanelerimizdeki yeni açılan birimler olmasına rağmın aynı oranda personel istihdamının yapılmadığını çözümün kendi içinde arandığını ve bununda aksamalara yol açtığını bariz şekilde görmekteyiz. Yetkililerden istihdam sorunu için adım atmalarını bekliyoruz.
 

Yorumlar (0)