İshak Taşçı; Bayram Paylaştıkça Daha da Güzel

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bayramın birleştirici gücünü Atakumlular olarak her zaman en güzel şekilde ortaya koyduklarını belirtti.

Samsun 22.08.2018, 16:24 22.08.2018, 17:49
İshak Taşçı; Bayram Paylaştıkça Daha da Güzel

Atakum Belediyesi bayramlaşma programını Yalı Kafe’de gerçekleşleştirdi. Bayramlaşma programına, Sağlık Bakanı Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Samsun eski Milletvekili Musa Uzunkaya, Atakum Belediye Meclis Üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri, Atakum Belediyesi çalışanları ve Atakumlu vatandaşlar katıldı..

Atakumlu vatandaşların her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizdeki birlik ve beraberlik duygusunu bu bayram da en güzel şekilde sergiliyoruz. Bizleri bayrama eriştiren rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu bayram da Atakum Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz ‘Paylaşalım Bayram Olsun’ kampanyamızla, ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına kurban eti ulaştırmaya devam ediyoruz. Millet olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden birini yaşıyoruz. Ülkemiz üzerinde planlanan oyunları millet olarak savuşturuyoruz. Bu anlamda birlik ve beraberliğimizi daim olması temennisiyle, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyor, mazlum coğrafyalarda da huzurun bir an önce tesis edilmesini diliyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah” dedi.

KIRMIZI DÜDÜK

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Kurban Bayramını Atakum’da geçirmekten ve Atakumlu vatandaşlarla bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Kurban Bayramı paylaşmak, birlik ve beraberlik olduğunu belirterek şöyle konuştu; "Bu anlamda Atakumluların, bir ve beraber olduğunu, bayramın mutluluğunu paylaştığını görüyorum. Atakumlu vatandaşlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Geçtiğimiz sene 125 civarında Kurban Bayramı'nda vatandaşımız trafik kazalarında hayatını kaybetti. Bu sene Sayın Cumhurbaşkanımızın da trafik ile ilgili son derece üst düzeyde duyarlılığı ve takibi var. Bakanlık olarak Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı paydaş kuruluşlarla birlikte koordineli ve güçlü bir şekilde kampanya havasında bir çalışma başlattık. Çocuklara yönelik başlattığımız 'Hatalı sürücüye kırmızı düdük' kampanyasıyla çocukların aile bireyleri ebeveynler üzerindeki etkisini kullanıyoruz. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızın kazasız belasız, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum” 

HER ZAMAN KAYBEDECEKLER

Sağlık Bakanı, Samsun Milletvekili Ahmet Demircan burada yaptığı konuşmada, “Milletimizi ekonomik bir darbeyle diz çöktürmek isteyenler, yine milletimizin birlik ve beraberliği, vatan sevgisi karşısında ezilerek geri adım atmak zorunda kalacaklar. Çok yakında ekonomi normale dönmeye başlayacaktır. Türkiye’nin güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde şahlanışını hazmedemeyenler, milletimizin kararlı dik duruşu karşısında her zaman kaybetmeye mahkumdurlar. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)