Jandarma Kitap Okuma Etkinliğine Destek Verdi

Samsun İl Millî Eğitim Müdürlüğünce başlatılan Samsun İçin Okuma Vakti etkinliğine Jandarma Komutanlıkları da destek veriyor.

Samsun 27.07.2018, 11:10 27.07.2018, 11:24
Jandarma Kitap Okuma Etkinliğine Destek Verdi

8 Şubat 2018 tarihinde başlatılan Samsun İçin Okuma Vakti etkinliği kapsamında başlatılan kampanyaya Jandarma komutanlıkları da destek veriyor. Ayvacık, Tekkeköy ve Terme İlçe Jandarma Komutanlıkları  proje kapsamında okuma saatleri oluşturarak kitap okuma etkinliğine destek oldu. Komutanlıklarda görev yapan Jandarmalar her gün aynı saatte kitap okuyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Samsun İçin Vakti Etkinliğine  destek veren Ayvacık, Tekkeköy ve Terme Jandarma Komutanlıklarına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Okuma Etkinliği Bütün Hızıyla Devam Ediyor

Kitap okuma kampanyasına  yöneticisinden esnafına, sporcusundan askerine kadar herkesin okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen  Coşkun Esen, 'Milletimizin huzuru ve güvenliği için büyük özveriyle görev yapan Jandarma Teşkilatımızda bu etkinliğe başladığı günden itibaren büyük bir kararlılıkla destek veriyor. Kaçakçılıktan hırsızlığa, trafik denetimlerinden asayiş olaylarına kadar suçla ve suçluyla mücadelenin her noktasında başarıyla görev yapan Jandarmanın kahraman evlatlarının bu defa da Okumanın bir alışkanlık haline getirilmesi için çabalıyor. Toplumun okuma alışkanlıklarının artması konusundaki bu çabayı gösteren kahraman evlatlarımıza teşekkür ediyor, bu olayın ülkemiz genelinde de yaygınlaştırılmasını umut ediyorum” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme Jandarma Komutanı Binbaşı Talip Sevim, Tekkeköy Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadullah Kalaycı ve Ayvacık  Jandarma Komutanı J.Asb.Kıd. Başçavuş Çağatay Büyükada’ ya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Jandarmaya okumaları için yeni kitaplar hediye edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık