banner434

banner433

KADEF Başkan Adayı Mustafa Umar Projelerini Açıkladı

Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) Başkan Adayı Mustafa Umar, Genel Kurul Delegeleriyle bir araya geldi.

Samsun 20.02.2022, 16:24
KADEF Başkan Adayı Mustafa Umar Projelerini Açıkladı

KADEF Genel Kurul Delegeleriyle bir araya gelen Başkan Adayı Mustafa Umar,projelerini açıkladı.  Mustafa Umar, Federasyona hizmet binası ve hizmet aracı kazandıracaklarını söyledi.

Kavak Dernekler Federasyonu (KA-DEF) Başkan Adayı iş insanı Mustafa Umar, Nisan ayında yapılacak KADEF olağan genel kurulu öncesinde delegelerle buluştu. Kahvaltı ve istişare programında Delegelerle bir araya gelen Mustafa Umar, yaptığı konuşmada hazırladıkları projelerle marka değeri yüksek bir KADEF oluşturmak için çalışacaklarını belirtti

Mustafa Umar Söz Verdi!

Mustafa Umar programda yaptığı konuşmada, KADEF'in 2010 yılında kurulduğunu hatırlatarak, bugüne kadar görev yapan genel başkanlara, yönetim kurullarına, kadın ve gençlik kolları başkanlarına ve organ kurullarına teşekkür etti. ''Hedefimiz daha birliktelikli, daha hedefli ve marka değeri yüksek bir KADEF oluşturmak'' diyen Mustafa Umar, ''Proje ekip işidir. Kuracağımız yönetim kurulumuzla önceliğimiz KADEF'imize yakışacak, ihtiyaçları karşılayacak bir hizmet binası kazandırmak. İkinci projemiz ise, hizmet aracı. Allah nasip ederse yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir tane hizmet aracı KADEF'imize kazandıracağız. Şimdiden sözünü veriyorum'' dedi.

Kavaklı Derneklerle Ortak Projeler Yürüteceğiz

Samsun dışında bulunan Kavaklı Derneklerle ortak projeler yapacaklarını belirten Mustafa Umar şunları söyledi, ''Halk eğitim merkezi ile birlikte, meslek edindirme kursları açacağız. KADEF binamızda oluşturacağımız istihdam masası ile hemşehrilerimizle iş dünyası arasında köprü olacağız. Durumu iyi olmayan ancak başarılı olan öğrencilere burs ve yurt konusunda destek olacağız. Mesleklerinde başarılı olan hemşehrilerimizle eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Hemşehri derneklerimizle 6 ayda bir araya gelip değerlendirme ve istişare toplantıları yapacağız. Özellikle İstanbul, Bursa ve Gebze'de yer alan Kavaklı dernekleri ile istişareler yapıp ortak projeler üreteceğiz. KADEF'te masası olan derneklerimizden masa parası almayacağız. Dışarda kalan derneklerin durumunu yeniden değerlendirip federasyona üye sayısını arttıracağız. Yapacağımız güreş, tirit gibi etkinlikleri Kavak'ta yapacağız. Gençlerimizi elinden tutacağız. Onlara destek vereceğiz. Sporda başarılı olan ve köylerinden hiç çıkmamış gençlerimizi ve öğrencilerimizi, Anıtkabir'e götüreceğiz. İstişare halinde görevimizi Kavak'a ve hemşehrilerimize yakışır bir şekilde birlikte yapacağız. Destekleriniz için teşekkür ederim'' diye konuştu.

Mustafa Umar'ın projelerini açıklamasının ardından dernek başkanları ve delegeler görüş ve temennilerini dile getirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)