Kadınlara Özel Fener Plajı, Akdeniz ve Ege Sahillerini Aratmıyor

Samsun’da sadece kadınlara hizmet veren Mavi Bayraklı Fener Plajı, Özellikle hafta sonları çocuklarıyla birlikte plaja gelen kadınlar, güvenli bir şekilde denize girip güneşin keyfini çıkardı.

Samsun 16.08.2020, 13:22 16.08.2020, 13:43
Kadınlara Özel Fener Plajı, Akdeniz ve Ege Sahillerini Aratmıyor

Mavi Bayraklı Fener Plajı, Haziran ve Temmuz aylarında 50 bin kişiyi misafir ederken Özellikle hafta sonları çocuklarıyla birlikte plaja gelen kadınlar, güvenli bir şekilde denize girip güneşin keyfini çıkardı. Samsun’da sadece kadınlara hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’ nin Fener Plajı, Akdeniz ve Ege sahillerini aratmıyor

Kadınların ilgisini çeken Samsun’un batısında yer alan 235 metre uzunluğunda 48 metre genişliğindeki Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Bayraklı ‘Fener Plajı’ Özellikle hafta sonları hem Samsunluları hem de çevre illerden gelen misafirleri ağırlıyor. 2’si cankurtaran olmak üzere 15 kadın personelin görev yaptığı Fener Plajı, havaların ısınması ve pandemi nedeniyle normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte Haziran ve Temmuz aylarında 50 bin kişiyi ağırladı.

Günlük ortalama 900 kişinin denize girdiği plajda, koronavirüse karşı da her türlü tedbirlerin alındığını belirten yetkililer, Her gün dezenfekte edilen, şezlongların sosyal mesafeye uygun bir şekilde yerleştirildiği plajda görev yapan ekipler de tedbirlerin uygulanması noktasında titiz davrandığını belirtiyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Mavi Bayraklı’ Fener Plajı Tesis Sorumlusu İlknur Çaylıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Plajımız mavi bayraklı ve sadece kadınlara hizmet veriyor. Çalışanlarımız koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve hijyene önem gösteriyorlar. Saat 18.00’de misafirlerimiz çıktıktan sonra bütün şezlonglar dezenfekte ediliyor. Bin 500 kişi kapasiteye sahip plajımızda vatandaşlarımız yeme içme ihtiyaçlarını karşılayacakları kafeteryamız da mevcut. Normalleşme süreciyle birlikte Haziran ayında hizmete açılan plajımızda yaklaşık 50 bin kişiyi misafir ettik” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)