Kahveciler Odası'ndan Büyükşehir ve İlkadım Belediyelerine tepki

Samsun Kahveciler Odası Büyükşehir ve İlkadım Belediyelerine tepki gösterdi. Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, Başkanların esnafa verdiği sözü tutmadığını söyledi.

Samsun 17.07.2021, 21:34 17.07.2021, 21:57
Kahveciler Odası'ndan Büyükşehir ve İlkadım Belediyelerine tepki

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e sert tepki gösterdi.

Başkan Demir'in esnaflara verdiği 1000 TL destek sözünü, Başkan Demirtaş'ın da çayocağı ve kahvehanelere verdiği erzak yardımı sözlerinin yerine getirilmediğini belirten Mustafa Kara, sözlerini tutarak esnafa vadettikleri sözü tutmaya davet etti.

ESNAFLARIMIZIN UMUDU VE GURURU İLE OYNADILAR

Başkanların sözlerini tutmaları gerektiğini ve kendilerini de yalancı durumuna düşürdüklerini belirten Oda Başkanı Mustafa Kara, "Siyaset ve siyasetçiler halka doğruyu söylemek, vaadettiklerini gerçekleştirmek zorundadır. pandemi nedeniyle ayklardır evine ekmek götüremeyen esnafa dönemin sonuna doğru biner lira para ve erzak yardımı vaadedenler sölerini tutmamış, esnafın umutlarıyla ve gururu ile oynamıştır." dedi.

ESOB BAŞKANI İLE BİRLİKTE ESNAFA YALAN SÖYLEMİŞLER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede Esnaflar Birliği Başkanı ile bir basın toplantısı düzenleyerek, işyerleri kapalı olan esnafa 10 milyon lira ayırdıklarını ve her esnafa 1000'er lira yardım yapacakları vaadinde bulunduğunu ve esnaflardan dilekçe ve IBAN aldıklarını belirten Kara, Ancak gelinen noktada özellikle kahveci esnafının çok büyük bömlümü bu yardımı göremediğini belirtti.

Yine aynı şekilde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ta işyerlerini hiç açmamış olan Kahveci esnafına 500 TL Nakit, çay ocaklatrına da gıda yardımında  bulunacakları sözünü vermişti. Bu yardımların çok önemli bölümü de esnaflarımıza ulaşmadığını ifade etti.

BAŞKANLAR YALAN SÖYLEDİ, BİZ DE YALANCI DURUMUNA DÜŞTÜK

Kahveciler Odası Başkanı Kara Açıklamasını sert dille şu şekilde ifade etti:

"Esnafa söz veren, Başkanlar söz verdiği için de onların sözüne güvenerek esnafa olayı açıklayan Kahveciler Odası da Başkanlar sayesinde yalancı durumuna düşmüştür. Buradan sözlerini tutmayan belediye başkanlarına sesleniyorum. Esnafın umutlarıyla oynamayıon, vaatlerinizi yerine getirin sözlerinizi tutun. Kimseyi yalancı durumuna düşürmeye ve insanlarımızın gururlarıyla oynamaya hakkınız yok.

ESNAF SÖZÜNÜ TUTMAYAN, KENDİSİNİ MAĞDUR EDENLERE HESABINI SANDIKTA SORACAK

Makamlar geçicidir. Sizler o makamlardan gitmek zorunda kaldığınızda, sözlerini tutmayan, halka ve esnafına yalan söyleyen başkanlar olarak tarihe geçeceksiniz. Bunu istemiyorsanız lütfen sözlerinizi tutun, söz verdiğiniz destekleri verin. Yoksa bunun hesabını esnaf sandıkta sizden soracaktır." dedi.

CANİK BELEDİYE BAŞKANI SANDIKÇI'YA TEŞEKKÜR

Mustafa Kara, esnaflara verdiği sözü tutan ve desteklerini tüm esnaflara kesintisiz ileten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'ya da duyarlılığı ve destekleri için teşekkür ett.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)