Alexa

Kavak'ta Ramazan Heyecanı

Kavak’ta düzenlenen etkinliklerle hemen her yıl şenlik havasında geçen Ramazan, bu sene de Belediye’nin yapacağı organizasyonlar ile dolu dolu geçecek.

Kavak'ta Ramazan Heyecanı

Kavak Belediyesi tarafından bu sene de ilçenin farklı semtlerinde organize edeceği iftar sofraları, semazenler, Hacivat- Karagöz gölge oyunu gibi etkinliklerle ilçe halkına dopdolu bir ramazan yaşatacak.

Özellikle çocukların palyaço ve illüzyon gösterilerine büyük ilgi göstermesi üzerine bu sene çok daha farklı noktalarda bu gösterilerin yapılacağının müjdesini veren Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şunları söyledi:

 “Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz Ramazan etkinliklerimiz Belediyemiz Sosyal ve Kültürel İşler Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar ile bu yılda dolu dolu geçecek. Birçok farklı sokağımızda iftar sofralarımız olacak. İllüzyon gösterileri, palyaçolar, semazenler, Kuran-ı Kerim tilavetleri, ney ezgileri, çocuk oyun gurup alanları, Hacivat karagöz gibi birçok etkinliğimiz olacak. Geçmişimizi geleceğimize aktarmak kardeşliğin ve yardımlaşmanın önemine vurgu yapmak için ilçemizde birçok farklı etkinliklerimiz olacak. Özellikle sokaklarda kuracağımız iftar sofralarımızla halkımızla birlikte iftar yaparak dolu dolu bir Ramazan geçireceğiz.”

KUDÜS KATLİAMINI KINIYORUM

Geçtiğimiz gün Kudüs’te 60’a yakın Müslümanın İsrail askerleri tarafından şehit edilmesi olayını da kınayan Başkan Sarıcaoğlu, “İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik yapmış oldukları hain saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu mübarek günlerde Müslüman kardeşlerimizin canlarına kıyan bu hain saldırıların elbet bir gün hesabı sorulacaktır. Türkiye olarak biz gerek maddi gerekse manevi desteğimizi her zaman tüm Müslüman kardeşlerimize vermeye devam edeceğiz. Müslüman kardeşlerimize yönelik kullanılan orantısız gücü insanlık olarak kabullenmemiz mümkün değil” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 14:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahkum eşi
mahkum eşi - 9 ay Önce

Lütfen Allah rızası için adlı suçlara af verin Beş yıl dir eşim içerde bir çocuğu m la perişan halde tiz suç suz yere aldılar Allah rızası için hiç olmasa susuzluk

mahkum esi
mahkum esi - 9 ay Önce

Hiç olmasa sucsuzlukk gü çıksın iki yıllık gelin dim acıyor bana vevkizima

mahkum esi
mahkum esi - 9 ay Önce

Biz kadın ların suçu ne Allah bile bukadar büyük günah işleyen kollarını affeder .Bu ramazan nin hürme ti ne .çocuklarımız bu bayram i babalarına kavuşa rak gecirsin bizde eşlerimize kavu sa lim sayın bakanın kendinizi bizim yerinize koyar sanuz bizi anlarsınız .af çıktı deyin bütün oylar size bütün ailem verir ama lütfen adlı suçlarda af görsün .Çünkü dışarda eşleri çocukları ziyan harap olmasın umudumuz bu af .önce Allah tan sonra sizden ustiyoruz

Aziz
Aziz - 9 ay Önce

Afff verin artık yalvariyoruz

banner307

banner313