Alexa

Kaymak; ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısına Katıldı

Büyükşehir Belediyesi, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve MEDİKÜM işbirliği ile yapılan ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak'ında katılımıyla gerçekleştirildi.

Kaymak; ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısına Katıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında gerçekleştirilen ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısı yapıydı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve MEDİKÜM işbirliği ile yapılan ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısı açılışında İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç tarafından yapılan çalışmalar sunuldu.

Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Başkanı Dr. Ahmet Aydemir tarafından dernek tarafından yapılan çalışmalar ve düzenlediği faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir konuşmasında, bu konu ile ilgili ellerinden geleni yapmaya hazır oladuklarını söyledi.

‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi'ni çok önemsiyoruz."

Samsun Valisi Osman Kaymak ise burada yaptığı konuşmada, Samsun’da cerrahi el aletleri müzesinin yapılmasının uygun olacağı düşüncesiyle atıl duran TCDD Samsun eski bakım onarım atölyesinin YİKOP kaynakları ile onarılarak şimdiki haline getirildiğini, burasının gençler ve öğrenciler açısından yaşayan müze olmasını istediklerini belirterek, "Burada, MEDİKÜM kümelenmesi işi yapan 40-50 firmanın da aynı zamanda pazarı ve müşterileri ile buluşacağı bir ortamında oluşmasını sağlayacağız. Samsun bir tarih, kültür ve turizm kenti. Samsun dışından ilimize gelen insanlarımız Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Gazi Müzesi ve Kent Müzelerini geziyorlar. Bunlara bir müzemizin daha eklenmesi, ilimizin dışardaki algısını büyük bir ölçüde etkileyecektir. O yönüyle ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi'ni çok önemsiyoruz." dedi.

Herkesi Katkı Yapmaya Bekliyoruz

Emeği geçenlere teşekkür eden Vali Kaymak, "Bu şehir, gerçekten belediyemiz ve kurumlarımızla birlikte bir sağlık kentidir. Medikal Sanayi Kümelenme Derneği’ndeki arkadaşların yaptığı işler gerçekten şehir için bir iftihar kaynağıdır. Onların daha çok üretmesi, ürettikleri cerrahi el aletlerini kamu hastanelerine daha rahat ve kolay satmaları konusunda Sağlık Bakanlığımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bugün hemen hemen bütün paydaşlarla buradayız. Şehrimizdeki herkesi bu değerli hizmete katkı yapmaya bekliyoruz. Şimdiden müzemiz hayırlı olsun diyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısına ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Arkeolojik Eser Koleksiyoncuları Derneği Başkanı Haluk Perk, cerrahi el aletleri firma yetkilileri ve iş insanları katıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 21:19
YORUM EKLE