Kurtman Ersanlı'dan ‘kurumsal iletişim ve takım ruhu’ eğitimi

Atakum Belediyesi’nin yönetim ekibi, katıldığı hizmet içi seminerde Prof. Dr. Kurtman Ersanlı’dan ‘kurumsal iletişim ve takım ruhu’ eğitimi aldı.

Samsun 19.10.2020, 13:17 19.10.2020, 13:43
Kurtman Ersanlı'dan ‘kurumsal iletişim ve takım ruhu’ eğitimi

Atakum Belediyesi'nde yöneticilere ‘kurumsal iletişim ve takım ruhu’ eğitimi veren Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, motive olan takımların, algılarının açıldığını, düşünce geliştirdiğini, güven sahibi olduğunu, performansını artırdığını ve böylece hedeflere doğru başarılı şekilde ilerlediğini söyledi.

Başarının her şeyden önce etkin iletişimle geldiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Atakum’da biz başarıya odaklandık. Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez” dedi.

Atakum Belediyesi’nde görev yapan başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve birim müdürleri, ‘kurumsal iletişim ve takım ruhu' konulu hizmet içi eğitimde bir araya geldi. Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez" ifadelerini kullanarak şu şekilde bir konuşma yaptı:

Atakum’da biz başarıya odaklandık

“Belediye çalışanları, diğer kamu çalışanlarından farklı. Belediyelerde görev yapan kadrolar, bir kentin geleceğini belirliyor. Bu noktada belediyede görev alan her bir bireyin sürece doğru katkıyı verebilmesi için bizim öncelikle iletişimimizin eksiksiz olması gerekiyor. Atakum Belediyesi’nde hem kurum içi hem de yurttaşlarla kurulan iletişimin kalitesini artırmaya çalışacağız. İletişim çağımızın bilimi arkadaşlar. Çok ihtiyacımız var. Aramızdaki dayanışmaya olanak tanıyan bilim alanlarından bir tanesi. Atakum’da biz başarıya odaklandık. Bu sağlayabilmek için kendi aramızdaki iletişimden başlayarak kent geneline taşıdığımızda biz başarıya ulaşırız. Hiçbir eksiklik, hiçbir yokluk, hiçbir darboğaz bizi bu yoldan döndüremez” 

Türkiye’ye örnek oluruz

İletişimde samimiyetin önemine vurgu yapan  Başkan Deveci, Buyurganlığın olduğu yerde gönüllülük olmadığını, çalışmaların samimi bir dil kullanması ve bunun sürdürülebilir hale getirilmesi gerektiğini belirterek, "İletişim dili, insanı insan yapan niteliklerden biri. Önümüzdeki süreçte çalışma sistemimiz içinde uygulayabilirsek başarılı oluruz. Başarılı bir takım, Atakum’a en iyi hizmet verecektir. Atakum’un adının başında ‘Ata’ ve ‘Atatürk’ olduğu için, Samsun, ilk adımın kenti olduğu için Türkiye’nin her yerinden izleniyoruz. Biz burada öğrendiklerimizi uygulayabilirsek, Türkiye’ye örnek oluruz” dedi.

TAKIM ÇALIŞMASINDA AHENK...

Seminerde, bir takımın başarılı olabilmesi için en önemli unsurun motivasyon olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, motive olan takımların, algılarının açıldığını, düşünce geliştirdiğini, güven sahibi olduğunu, performansını artırdığını ve böylece hedeflere doğru başarılı şekilde ilerlediğini belirtti.

Takımların işleyişini bir galaksiye benzeten Prof. Dr. Ersanlı yaptığı konuşmada önemli vurgularda bulundu:

Bireysellik yerine grup gelişimine önem verilmeli

“Hedeflere ulaşmak için farklı beceri, eğitim ve görüşlere sahip emekçilerden oluşan bir takımın yaratıcılık, emek ve bilgisini bir araya getirmesi gerekiyor. Başarılı bir takım; hedefine odaklanmalı, kişisel öncelikleri ön plana taşımamalı, herkes güç birliğine katkıda bulunmalı, bireysellik yerine grup gelişimine önem verilmeli. Takım çalışmalarında ahenk oluşturulması çok önemli. Tek renkten resim, tek notadan müzik ortaya çıkmayacağı gibi çalışma yaşamında tek görüşten başarı çıkması imkansızdır. Takımın işleyiş biçimi galaksiye benzer. Her biri ayrı yörüngeye sahip olan gezegenler nasıl birbirleriyle uyum içerisinde hareketlerini sürdürüyorsa takımlar da bu uyumu yakalamalıdır”

Takım çalışmasında iletişimin ilkelerini sıralayan Prof. Dr. Ersanlı, “İletişimde ilkelere bağlı kalmak, takım çalışmasını yukarı taşır. Saygı, saydamlık, içtenlik, dürüstlük, somutluk, empati ve etkin dinleme gibi ilkeler ışığında kurulan iletişim takımları her daim üst hedeflere götürür” bilgilerini aktardı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442