Kutlu Yol Derneği 3 Mayısı Anıyor

Kutlu Yol – Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Türkçüler günü olan 3 Mayıs'ı kutladı. Yapılan açıklamada, "Esas olan “3 Mayıs Ruhu”, anlamı, manası, zihinlerde bıraktığı algısı, yüreklerde çaktığı şimşektir. " dendi.

Samsun 03.05.2020, 01:52 03.05.2020, 02:08
Kutlu Yol Derneği 3 Mayısı Anıyor

"3 Mayısı Anlamak" başlığı altında "http://www.kutluyol.org.tr/3-mayis-turk-mil…n-turkculer-gunu" web adreslerinden kutlamada bulunan Kutlu Yol – Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği yapılan açıklamada, "Esas olan “3 Mayıs Ruhu”, anlamı, manası, zihinlerde bıraktığı algısı, yüreklerde çaktığı şimşektir." ifadelerini kullandı. 

Kutlu Yol Derneği tarafından yapılan 3 Mayıs Türkçüler Günü kutlama mesajı şöyle:

Adına ah “TÜRKÇÜLER GÜNÜ” demişsin ah “MİLLİYETÇİLİK GÜNÜ” demişsin, bu ruh değişmez ah “3 Mayıs Bayramı” demişsin ah “3 Mayıs günü” kavramlar kelimeler demir dimağları bulandıramaz. Böyle yersiz ve anlamsız tartışmalarla birbirimizi kırmanın, kelimelere farklı mana ve anlam yüklemenin ne şimdi ne de gelecekte bizlere Türkçülere, Türk Milliyetçilerine kargaşa ve yersiz tartışma ve husumet alanlarından başka vereceği bir şey yoktur. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde ne de anlamsız tartışmalar değil mi?

1944’te 24 Kahramanın tutuşturduğu bu ateşin sönmesinin vebalini Türküm, Milliyetçiyim Ülkücüyüm diyen milyonlar nasıl ödeyebilirler...!

Türk’ü, Türk’ün yönettiği, canını Türk Milletine adayanların yönettiği, Türk Dünyasının bir, bağımsız ve hür yaşadığı, kan ve zulümden kurtulduğu günlere kavuşma dileklerimle;

3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutlar, Türklere, kendini Türk hissedenlere, Türk dünyasına; hayırlar getirmesini dilerim. Rahmeti rahmana kavuşan büyüklerimizle bu yüce dava için kara toprağa düşen tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekânları cennet, ruhları şad olsun. 

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN ve YÜCELTSİN!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)