Levent Kuruoğlu, Türk - İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladı

Türk Eğitim-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, Türk İslam aleminin Kadir Gecesini kutladı. Kuruoğlu, Müslüman aleminin en kıymetli gecelerinden biri olan ve bin Aydan daha hayırlı olduğu buyurulan Kadir Gecesini idrak ediyoruz" dedi.

Samsun 19.05.2020, 23:31 20.05.2020, 01:51
Levent Kuruoğlu, Türk - İslam Aleminin Kadir Gecesini Kutladı

Bin aydan hayırlı olduğu bildirilen kadir gecesinin Müslümanlar tarafından çok iyi değerlendirilmesi önem arz ettiğini belirten Türk Eğitim-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, "memleket, millet, devlet ve din için hayatını vakfeden cümle geçmişlerimizi hayır ve Fatihalarla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. " dedi.

Kadir Gecesi, Kur'an'ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu ve mübarek bir gece olduğunu belirten Kuruoğlu, "Kadir gecesi, kulun Allah'a yakın olduğu önemli gecelerden birisidir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v), faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah'tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir. " dedi.

Müslümanları Kur´anla buluşturan, her yapılan hayırlı işin sonucunda bin ayın karşılığını almaya imkân veren mübarek geceyi kendi lehimize çevirmek için bu gecenin kıymetini bilmek gerektiğini ifade eden Kuruoğlu açıklamasında şunları söyledi:

Kadir Gecemiz mübarek olsun. Rabbim tüm dua ve ibadetlerimizi kabul buyursun.

"Kadir Geceniz mübarek olsun. Rabbim tüm dua, ibadet ve halis niyetlerinizi kabul buyursun. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ile Milli Mücadelemizin yıldönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın aynı güne denk gelmesi ne güzel ve anlamlı bir tevafuktur. Şükürler olsun. Bu vesileyle memleket, millet, devlet ve din için hayatını vakfeden cümle geçmişlerimizi hayır ve Fatihalarla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. Niyazımız odur ki; bu kutlu günler, musibet ve belalardan kurtulduğumuz daha müreffeh ve huzurlu yarınlarımıza vesile olsun." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif yağmur