Alexa

Liseli Asenaların Hayvanlara Barınak Çalışması Taktir Topladı

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, şimdi de sokak hayvanları için önemli bir projeye imza attı. Zorlaşan hava şartları nedeniyle üşüyen ve ölmek üzere olan hayvanlara yardım eli uzattı.

Liseli Asenaların Hayvanlara Barınak Çalışması Taktir Topladı
banner327

Samsun'da Sosyal, kültürel ve eğitim alanında yaptıkları projelerle de gündeme gelen Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı,  Son günlerde zorlaşan hava şartları nedeniyle üşüyen ve ölmek üzere olan hayvanlara yardım eli uzattı.


Tüm Samsun'u olumsuz etkileyen Sibirya soğuklarında, daha da zor bir yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları için hareket geçen Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sokak hayvanları için barınaklar yaparak Samsun'un çeşitli noktalarına bıraktı.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ


Yaptığı açıklamada sokak hayvanlarının her zaman yardıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın ALTINTAŞ, “İslamiyet dini, hiçbir canlıyı ayırmadan merhamet etmeyi, acımayı ve yardım etmeyi emir buyurmuştur. Meteoroloji verilerine göre Samsun son 60 yılın en çetin kışını geçiriyor, bu soğuk havada daha zor bir yaşam mücadelesi veren  sokak hayvanlarına barınacak yer bulmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Samsun Ülkü Ocakları geçtiğimiz yıllarda 25 adet hayvan barınağını üniversitede dağıtmıştık. Kuşların göç dönemlerinde ağaç dallarına "Kuş Yemli Rulolar" asmıştık. Sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek." dedi.

ASENALARIN ÇALIŞMASI TAKTİR TOPLADI

Konu hakkında konuşan lise öğrencisi Sena HOCAOĞLU, “Ülkü Ocakları olarak sokak hayvanları için atık malzemelerden bu projeyi başlattık. Bu hayvanların barınaksız, aç ve susuz olduklarının farkındayız. Bu barınakların yanlarına su, kedi mamaları tarzında yiyeceklerde koyup bu hayvanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şehir merkezinde diğer yerlere göre daha zor olduğundan dolayı önceliğimizi şehir merkezine verdik. Ancak projemiz tüm Samsun'da devam edecek” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Liseli Asenaların Hayvanlara Barınak Çalışması Samsunlular tarafından da taktir topladı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 17:10
YORUM EKLE