LÖSEV Samsun Şubesi’nden Havza- Kavak Ziyareti

LÖSEV Samsun Şubesi olarak Aktif İletişim Sorumlusu Aycan Seymen ve Sosyal Hizmet Sorumlusu Aslı Akyol LÖSEV ’in çalışmalarını anlatmak ve LÖSEV Aileleri ile bir araya gelmek için Havza ve Kavak ilçe ziyareti gerçekleştirdi.

Samsun 24.09.2021, 21:41 25.09.2021, 01:16
LÖSEV Samsun Şubesi’nden Havza- Kavak Ziyareti

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 23. yılında hayata geçirdiği bu yıl da Türkiye genelinde sayıları 45 bini aşan lösemili çocukların ve ailelerine tamamen ücretsiz tedavi, eğitim ve konaklama hizmetleri sundu.

Her yıl Eylül ayında küresel ölçekte gündeme alınan Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Ayı, Türkiye’de ve dünyada kanserden etkilenen çocukları ve ergenleri hatırlama zamanıdır. Pandemi sırasında bile, çocukluk çağı kanserleri, dünyadaki çocuklar için hastalık kaynaklı ölümlerin bir numaralı nedeni olmaya devam etmiştir. Kendini çocukluk çağı kanseri ile mücadeleye adamış uluslararası birçok savunucu ve köklü örgüt ile birlikte LÖSEV’in amacı, Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiş olan Eylül ayında, farkındalık yaratarak bu cesur küçük bireylerin hepsini onurlandırmak ve bilinçlenerek kansere dur demektir.

LÖSEV Samsun Şubesi Aktif İletişim Sorumlusu Aycan Seymen ve Sosyal Hizmet Sorumlusu Aslı Akyol LÖSEV ’in çalışmalarını anlatmak ve LÖSEV Aileleri ile bir araya gelmek için Havza ve Kavak ilçe ziyareti gerçekleştirdi.

LÖSEV Samsun Şubesi yetkilileri, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlan, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sezen Nejla Mutlu, Havza Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatih Bıyık; Kavak Belediye Başkanı İbrahim Saraçoğlu, Kavak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Güney, Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük gibi kurumları ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Seymen ve Akyol, Kanser hastalarının yönlendirilmesi, Sağlıklı yaşam seminerleri konusunda bahsetti. Dolandırıcılar konusunda uyarı yapıp LÖSEV ’in asla kapı kapı gezip elden para toplamadığı, boyama kitabı ya da bülten satmak gibi bir yöntem ile bağış toplamadıklarına vurgu yaptılar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)