LÖSEV'den Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Belediye Başkanlarına Ziyaret

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR'e ziyaret gerçekleştirdi.

Samsun 03.11.2021, 22:41 04.11.2021, 00:51
LÖSEV'den Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Belediye Başkanlarına Ziyaret

LÖSEV - Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Samsun İl Koordinatörü Muzaffer Gündüz ve Sosyal Hizmet Sorumlusu Aslı AKYOL Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR’i ziyaret etti.

Büyükşehir belediyesi ziyareti ardından LÖSEV Samsun Ayça Kelelioğlu, Aktif Sosyal Hizmetler Personeli Büşra Beklemiş, çocukar ve aileleri ile birlikte Atakum Belediye Başkanı Cemil DEVECİ’ye haftanın önemine istinaden ziyeret gerçekleştirdiler.


LÖSEV Amacı Nedir?

LÖSEV,  lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

LÖSEV, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)