Alexa

Mahkum Çocuklardan Zeybek Havası

Samsun Kapalı Cezaevi çocuk tutukluların gösterilerine sahne oldu. Tutukluların ortaya koyduğu Zeybek Halk Oyunu etkinliği'ne Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'da katıldı.

Mahkum Çocuklardan Zeybek Havası

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ında seyirci olarak katıldığı halk oyunlarında Çocuk mahkumlar Ege yöresine ait Zeybek oyunu sergiledi.

Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda zaman zaman düzenlenen etkinlik ler özellikle çocuk mahkumların sosyalleşmesinde önemli bir ivme kazandırıyor. Çocuk mahkumların cezaevinde kaldıklarısüre içinde çeşitli becerilere, sanatlara sahip olmalarını sağlamak üzere cezaevi idaresi tarafından yapılan etkinlikler kapsamında çocuk tutuklular bu defa Ege yöresine ait zeybek oyununu sergilediler.

"BU TÜR ETKİNLİKLER TEKRAR EDİLMELİ"

Programa iştirak eden Büyükşehir Belediyei Başkanı  Yusuf Ziya Yılmaz konuşmasında; Çocukl yaşta suça karışmış çocukların bu tür etkinliklerde yer almasını bir meşgale olarak değerlendirerek; "Bu yavrularımızın yeri okul olması gerekirken, belki iş hayatı olması gerekirken cezaevine düşmesi bizleri gerçekten çok üzüyor. Adliye yetkililerimiz, cezaevi yönetimi bu yavrularımızın  suça bulaşmaması adına bu tür etkinlikleri sık sık tekrar etmeledir. çocukların cezası bittikten sonraki hayatlarında belki bir meslek sahibi olmasına sebep olur.."dedi.

Çocuklara çeşitli hediyeler Verildi.  Samsun Cumhuriyet Başsavcısı  Ahmet Yavuz'da Başkan Yılmaz’a Samsun Cezaevi Kurumu tarafından yaptırılan bir tablo armağan edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 01:13
YORUM EKLE