Mali Hizmetlerden Sıkı Denetim

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı müşteri hakkını ve hakkaniyetini korumak adına tartı denetimlerini sürdürdü.

Samsun 27.10.2020, 19:25 27.10.2020, 20:56
Mali Hizmetlerden Sıkı Denetim

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından pazar yerlerinde tartı denetimlerini sürdürüyor. Pazar yerlerinde vatandaşların rahatça alışverişini yapması, esnafın en iyi şekilde ürününü sunması, mağduriyetlerinin önüne geçilmesi, tüketicilerin haklarını korumak noktasında gerçekleştirdiği denetimlerine aralıksız devam ediyor. Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Ölçü Ayar Memurluğu ekipleri tarafından Atakum, Çarşamba, Tekkeköy ve İlkadım ilçelerinde kurulan pazar yerlerinden tartıların damgaları başta olmak üzere doğru tartıp tartmadığının denetimi yapıldı. Ekipler her bir tartının Ölçü Ayar Memurluğunca önceden incelendiğini gösteren damganın var olup olmadığını, yine tartının doğru tartıp tartmadığını kontrol etti.

Pazarlarda vatandaş mağduriyetini önlemek için denetimlere aralıksız devam eden ekipler, alışverişin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için hassasiyet gösteriyor. Bu kapsamda merkez ilçeler başta olmak üzere tüm ilçe pazarlarında düzenli olarak denetimler yapılıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)