Meydanda Romanların Coşkusu

Samsun Cumhuriyet Meydanında vatan nöbetinin 16. gününde Roman vatandaşların birlik ve beraberliğe verdiği destek coşku yarattı. Gün kenetlenme, bir ve beraber olma günüdür" diye belirtildi.

Samsun 31.07.2016, 13:41 31.07.2016, 21:06
Meydanda Romanların Coşkusu
Samsun Cumhuriyet Meydanında vatan nöbetinin 16. gününde Roman vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

Türkiye'nin  hainlere karşı aynı bayrak etrafında birleştiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,   Milletimiz darbe kalkışmasına karşı ay yıldızın etrafında kenetlendiğini söyledi. Farklı düşünce ve  görüşten her insanın 16 gündür meydanlarda vatan nöbeti tuttuğunu ifade eden Başkan Tok, Millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.
 
 "MİLLİ DİRENİŞ MİLLİ BİRLİK
 
Türkiye'nin dönüm noktasında olduğunu belirten Başkan Erdoğan Tok,  " Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, darbeye karşı bir ve beraber olmalıyız. Daima demokrasinin yanında yer almalıyız. 15 Temmuz gecesi millet olarak gösterdiğimiz direnişi, birlik ve beraberliğimizi hiç eksiltmeden sürdürmek zorundayız." dedi.
 
 79 MİLYON TEK YUMRUK
 

Türk Milletinin darbe girişimine karşı tek yürek ve tek yumruk olduğunu kaydeden Tok, " Milletimiz, birlik ve beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü içeriden ülkeyi bölmeye ve parçalamaya kalkışan FETÖ terör örgütüne ve tüm dünya devletlerine göstermiştir. Milletimiz zor zamanlarda kenetlenmenin, vatan toprağı ve bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalanması için düşmana karşı birlik ve beraberliği canını ortaya koyarak göstermiştir. Kadını, erkeği, yaşlısı, genci ülkesinin geleceği için hayatını feda etmiştir. Kurşunların önüne duran tank paletlerinin altında duran aziz milletimiz kutsal vatan topraklarına sarsılmaz iman ve inançlarıyla sahip çıkmıştır.  15 Temmuz darbe kalkışması ile
ilk defa ülkemizde her türlü siyasi partiye sahip kadını çocuğu genci yaşlısı hepsi sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıkıyorum demenin cesaretini gösterdi Siyasi partilerimizin tamamı demokrasiye sahip çıkabilmek için müthiş bir beraberlik sergiledi. Bu birlik ve beraberliğimiz karşısında hiçbir gücün duramayacağını tüm dünya öğrenmiş oldu. " diye konuştu.

 

Meydanda Romanların Coşkusu Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.


 
Yorumlar (0)