Alexa


MHP Samsun İl Başkanlığı'ndan Öğretmenler Günü Kutlaması

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak tüm öğretmenlerin gününü kutladı

Samsun 23.11.2016, 13:42 23.11.2016, 13:54
MHP Samsun İl Başkanlığı'ndan Öğretmenler Günü Kutlaması
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak tüm öğretmenlerin gününü kutladı
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Tekin, "Yılın bir gününe öğretmenlerimizi sıkıştırmak ve sadece bugün anmak doğru değildir. Büyük ve yüksek ahlakın sınıflara sığmayan temsilcileri olan öğretmenlerimizi yılın her günü hatırlamalı ve onların yanında olmalıyız. Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım"  dedi. 
 
Tekin, "Hz. Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' sözü öğretmenlik mesleğinin dinimiz açısından da ne kadar kutsal bir görev olduğunun göstergesidir. Geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın ahlaklı, eğitimli, vatanına milletine sadık birer fert olarak yetişmesinde en önemli rolü oynayan hepimizin hamurunu yoğuran elleri öpülesi öğretmenlerimizin değerini ve toplum nezdinde ki itibarlarını korumalarını ve hatta arttırılması gerektiğini tüm samimi duygularımla dile getirmek istiyorum. Milli eğitimin bir ülkenin en önemli hususu olduğunu ve öğretmenlerimizin de bunun mimarı olduğunu unutmamak gerekmektedir" diye konuştu.
 
Bu kutsal mesleğin mensuplarının biriken sorunları çözülemediği sürece gelecek kuşakların iyi yetişmeleri ve donanımlı olmalarının sağlanamayacağını belirten MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ataması yapılamayan öğretmenlerin durumuna da değindi. Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü; "Atanamayan öğretmenlerin içerisinde bulunduğu durum kanayan bir yara haline gelmiştir. Özellikle 15 Temmuz sonrasında Milli Eğitim'de binlerce öğretmen açığa alınmış yerine ise tam anlamıyla atama yapılmamıştır. Temennim atanamama çilesiyle kavrulan kardeşlerimizin mahkum edildikleri sıkıntıdan bir an önce kurtarılmaları ve haklarına kavuşmalarıdır. Tüm bu duygu ve düşünceler ile başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım."

 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P