Alexa

MHP'li Taner Tekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutladı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Tekin, "Her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalıyız" dedi. ​

MHP'li Taner Tekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin; "Her sağlıklı insan bugün potansiyel bir engelli adayıdır" dedi. Günümüzde engellilerin yüzde 60'nın doğuştan değil sonradan yaşanan bir takım talihsiz olaylar sonrasında engelli olduğuna dikkat çeken Tekin, "Engelli bireylerimizin hayat şartlarını kolaylaştırmak ve onları topluma kazandırabilmek adına sadece siyasilerin değil tüm vatandaşlarımızın yapması gerekenler var. Unutmayalım ki engelli olmak bir tercih meselesi değil" diye konuştu.

İktidarın hazırlamış olduğu politikalar ile engellilerinin yaşam şartlarını kolaylaştırmak adına yeterli çalışmalar yapmadığını ifade eden Tekin, sözlerine şöyle devam etti; "Mevcut iktidar yıllar önce engellilerin yaşam şartlarını kolaylaştırmak adına bazı kanunlar çıkarttı. En basit örneği kamu kurum ve kuruluşlarının engellilerin rahat ulaşabileceği ortamlar haline getirilmesini içeren kanun defalarca ileri tarihlere atıldı. Bunun nedeni ise verilen süre içerisinde kamu kurumlarının çalışmaları tamamlayamaması. Tüm ülkede olduğu gibi Samsun'da da bu kanuna rağmen hala engellilerin ulaşamadığı ve giremediği kamu kurum ve kuruluşları mevcut. Engelli vatandaşlarımızı anlamak onlara verdikleri sandalyelere oturarak poz vermek değil, onların yaşam şartlarını iyileştirmek ile olur. Samsun'un siyasileri ve bürokratlarından beklentimiz Samsun da eksikleri bulunan kamu kurumlarını tespit ederek gereken çalışmaların yapılmasını sağlamalarıdır. Bu duygu ve düşünceler ile tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutlarım."
 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 12:45
YORUM EKLE