MHP'li Tekin: Başkanlar arasında Küskünlüğün Faturası Vatandaşa yansıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'da Belediye Başkanları arasındaki küskünlüğün faturasının vatandaşa yansıdığını belirtti.

Samsun 30.12.2016, 15:19 30.12.2016, 16:11
MHP'li Tekin: Başkanlar arasında Küskünlüğün Faturası Vatandaşa yansıyor
Başkan Tekin, Büyükşehir ve Canik Belediye Başkanlarının kendi aralarındaki küskünlüğün cezasının vatandaşa yansıtıldığını belirterek; Canik İlçesi'nde yaptığı ziyaretler esnasında vatandaşın hizmet alamamaktan şikayet ettiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin; "Her iki belediye başkanı arasındaki şahsi rekabet ve küskünlüğün cezası Canik halkına çektiriliyor. Canik halkının  Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden faydalanamadıklarını ve bu konu hakkında gerek kendilerine gerekse belediye meclis üyelerine çok sayıda şikayet geldiğini belirtti.

CANİK HALKI BUNU HAK ETMİYOR!

Başkan Tekin, İlçede sorun olduğunu, İlçe halkında huzursuzluk duyduğunu, bunun nedeni ise aynı siyasi partiye mensup iki belediye başkanı arasında ki şahsi rekabet ve küskünlük olduğunu belirterek: "Her iki belediye başkanı arasındaki husumet vatandaşın hizmet almasını engelliyor. Vatandaşın sürekli dert yandığı Büyükşehir Belediyesi'nin siyasi küskünlükler uğruna özellikle kentsel dönüşümde önemli bir ilçe olan Canik'te prosedür ve engelleri kaldırmak yerine tam tersine engeller koymaya çalışması ise manidar görülüyor. Her iki belediye başkanının da aralarında ki şahsi rekabet, çekişme ve husumeti vatandaşa yansıtma gibi bir hakları yoktur. Nüfus çoğunluğu ve merkez ilçe olmasına rağmen Canik İlçesi, Büyükşehir belediyesi hizmetlerinden geri kalmış ve yıllarca ikinci plana atılmıştır. Canik halkı bunu hak etmiyor. Ya iki belediye başkanı arasında ki husumet son bulmalı veya bu durum vatandaşa yansıtılmamalıdır. O bölgenin oyları ile göreve gelen belediye başkanlarının böyle bir hakkı olmadığı ortadadır. Belediye başkanlarının bu sorumlulukla hareket etmelerini bekliyor, Canik halkımızın sorunlarını yakinen takip ettiğimizin bilinmesini istiyoruz" diye ifade etti.
 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)