Alexa

MHP'li Tekin'den, Samsun'da İşsizlik, Asayış ve Uyuşturucu...

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'un asayiş olaylarında 2. İl olarak sıralamada yer almasını değerlendirerek işsizlik ve uyuşturucu ile mücadeleyi işaret etti.

MHP'li Tekin'den, Samsun'da İşsizlik, Asayış ve Uyuşturucu...

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Türkiye silahlı şiddet haritası" kapsamında Samsun'un en çok olayın yaşandığı 2. il olmasının Samsun için talihsiz bir durum olduğunu savundu. Asayiş olaylarında Samsun'un girdiği sıralamayı değerlendiren Tekin, bunun nedeninin işsizlik ve uyuşturucu olduğunu iddia etti.

İŞSİZLİK ve UYUŞTURUCU

"Türkiye silahlı şiddet haritası" kapsamında Samsun'un en çok olayın yaşandığı 2. il olmasının düşündürücü olduğunu belirten Tekin,"Bir vakıf tarafından Türkiye'nin silahlı şiddet haritası yayınlandı. Burada görünen verilere göre ilimiz 2. sırada yer almasına rağmen nüfus bazlı ele alındığında 1. sırada yer almaktadır. Karadeniz'in incisi diye adlandırdığımız bir şehrin bu haritada ilk sırada yer almasının nedenlerini ise oturup düşünmemiz gerekmektedir. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de işsizlik sayısı artmakta ve gençlerimiz iş bulamamaktadır. İşsizlik ve bu anlamda beraberinde gelen sorunlar gençlerimizi şiddete meyilli hale getiriyor. Diğer yandan uyuşturucu madde kullanımının artması da yine beraberinde şiddet olaylarını da arttırmaktadır. Yaşanan olaylara bakıldığında hemen hemen yarısı uyuşturucu madde kullanan kişiler tarafından gerçekleştiriliyor" dedi. 

EĞİTİCİ FAALİYETLER ARTIRILMALI

Samsun'da işsizlik ve uyuşturucu ile mücadele konusunda ciddi anlamda bir çalışma yapılması gerektiğini de belirten Başkan Tekin, "Samsun'da uyuşturucu kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu çalışmaları arttırması ve daha caydırıcı mücadeleler verilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğitici faaliyetlerinde arttırılması uyuşturucu ve uyuşturucunun zararları konusunda anne babalar ve çocuklarımız bilgilendirilmelidir."dedi

SAMSUN ŞİDDET OLAYLARIYLA ANILMAMALI

Samsun'da  işsizlik sorununun giderilmesine yönelik yapılacak olan çalışmalarda eş zamanlı olarak uyuşturucu ile mücadeleyi de etkileyeceğini dile getiren Taner Tekin, "Şehrimiz artık şiddet olayları ile değil, eğitimde gösterdiği başarı, kültürel faaliyetler, yapılan iş sahaları ve yatırımları, ekonomi de göstereceği başarı gibi etkenler ile anılmasını temenni ediyoruz. Bu şehri yöneten idarecilerinde bu konularda kalıcı ve etkili önlemler almasını öneriyor bu anlamda bizlerde üzerimize düşecek göreve her zaman hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
onur
onur - 2 yıl Önce

Beyefendi doğru söylemiş.İşsizlik yüzünden en fazla göç veren bölge olma konusunda 1.liği elinden bırakmadı.Peki ne yapıldı istihdam için.Dış ticaret hacminde ithalatın ilk sırada olması, üniversitelerin mantar gibi çoğalması, belediyelerin bitmeyen yol çalışmaları vb. olduğu sürece aynı terane devam edecektir.