MHP'li Tekin'den "Samsunspor'un Kara Günü" Mesajı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 20 Ocak 1989 tarihinde kazada hayatını kaybeden Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan ile futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Tomiç ve şoför Asım Özkan’ı andı.

Samsun 19.01.2017, 14:22 19.01.2017, 14:56
MHP'li Tekin'den "Samsunspor'un Kara Günü" Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasının yıl dönümü sebebiyle başsağlığı mesajı yayımladı.

MHP Samsun İl Başkanı Tekin, 28 yıl önce Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza yakınlarında yaptığı kazanın Samsun'a ve Türk futboluna verdiği acının ilk günkü kadar hissedildiğini belirtti. Malatyaspor maçına giderken futbolcuları ve teknik heyeti taşıyan otobüsün yaptığı kaza sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini ve bu kazanın Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçtiğini hatırlattı.

Başkan Tekin, Unutulmamalıdır ki şehirlerin isimlerinin büyük olması, o şehirlerin büyük oldukları anlamına gelmiyor. Büyükşehir olmak için ekonomimiz, siyasetimiz, ticaretimiz ve sporumuz her zaman ve her alanda ülke gündeminde olmalıdır."dedi.

RAHMETLE ANIYORUZ

Samsunspor'un her hafta spor programlarında başarıları ile anılması gerektiğini belirten Başkan Tekin; "Samsunspor, Türk spor tarihinde önemli başarılara imza atmış, Türk futboluna önemli sporcular yetiştirmiş bir kulübümüzdür. Samsunspor’umuza gerekli değer ve önem verilirse ve doğru kişiler tarafından doğru şekilde yönetilirse önümüzdeki süreçte de yine bu başarılarına yenilerini ekleyerek devam edecektir. Bizim inancımız ve temennimiz budur." diye belirtti. 

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin başsağlığı mesajında şöyle dedi: 20 Ocak 1989 tarihinde hayatını kaybeden Samsunspor’umuzun Teknik Direktörü Nuri Asan ile futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Tomiç ve şoför Asım Özkan’ı rahmetle anıyor, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)