Muhtarlardan Başkan Murat İkiz’e ziyaret

Havza'da 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen bir dizi etkinlik ve tören ile kutlandı. Kutlamalar kapsamında muhtarlar Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ettiler.

Samsun 19.10.2017, 13:23 19.10.2017, 13:29
Muhtarlardan Başkan Murat İkiz’e ziyaret

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar muhtarlar adına Atatürk Anıtı'na çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu.

Muhtarlar Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ı ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.

Muhtarlar daha sonra Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'i ziyaret etti.

Havza Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen ziyarette, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, muhtarlar adına Belediye Başkanı İkiz'e çiçek takdim etti.

Muhtarlık müessesesinin 1829 yılına dayandığını anımsatan Çavdar, yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturduğunu ve 2015 yılında 19 Ekim tarihinin Başbakanlık genelgesi ile Muhtarları Günü olarak kutlanmaya başladığını belirterek; “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş olduğu değer ve bizler ile yakından ilgilenmesi bizler için ayrı bir gurur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz.” dedi.

İkiz, muhtarlık görevinin sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğuna değinerek, şunları dile getirdi; “Muhtarlarımız bizlerin en yakın mesai arkadaşlarımız. Onlara destek olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Sorunların çözümü ve hizmetlerin vatandaşa ulaşması için muhtarlarımızla el ele vermekteyiz. Amacımız Havza’ya hizmet, bu noktada en büyük yardımcımız muhtarlarımız. Vatandaşlarımız sıkıntılarını önce muhtarlarımıza anlatmaktadır. Bu yüzden muhtarlarımız bizim halk içindeki temsilcilerimiz, gözümüz, kulağımızdır. Mahalle halkımızın isteklerini, beklentilerini ve sorunlarını, muhtarlarımızdan öğrenerek, mahallelerimize hizmeti işbirliği içinde gerçekleştiriyoruz. İlçemizin sorunlarının çözümünde muhtarlarımızdan büyük destek almaktayız. Havza olarak ilçe merkezimizde bir sorun yok. Fakat 2014 yerel seçimin ardından belediyemize bağlanan 81 kırsal mahallemiz için olanca gücümüz ile çalışmaktayız. İmkânlarımız el verdiği sürece tüm muhtarlarımızın taleplerini yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü kutlar görevlerinde başarılar dilerim.” dedi.

Muhtarlar etkinlikler kapsamında ilçe mezarlığını ziyaret ettiler. Burada şehitler için edilen duanın ardından muhtarlar şehitlerin kabirleriniz ziyaret ettiler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)