Murat Akkuş, Kâbe fotoğrafına saldırıya tepki gösterdi

Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat AKKUŞ, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilerek yapılan saygısızlığa ve saldırıya sert tepki gösterdi.

Samsun 30.01.2021, 18:24
Murat Akkuş, Kâbe fotoğrafına saldırıya tepki gösterdi

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştiren ve tepki gösteren Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat AKKUŞ “Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kâbemize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi.

Boğaziçi Üniversitesinde ki eylemlerde yere Kabe fotoğrafı serilmesi sosyal medyadanda büyük tepki çekti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin soruşturma başlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise, gerçekleştirilen provokasyonu sert dille kınadı.

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş'ta yazılı bir basın açıklaması yaparak olayı bir saldırı olarak değerlendirerek sert dille eleştiride bulundu.Akkuş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekanı, kıblemiz Kâbe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir” diyere şunları söyledi:

“Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon.  Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak `kaos` peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır.

Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Kaşıkçıoğlu “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk gayet güzel haddini bildirecektir.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Akkuş “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir an önce adelet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)