banner434

banner433

Murat Yiğit Kimdir, Nerelidir?

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Murat Yiğit Atandı. Samsun İl müdürü Coşkun Esen görevinden alınması ardından, Murat Yiğit Samsun İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

Samsun 04.09.2021, 13:54 04.09.2021, 14:45
Murat Yiğit Kimdir, Nerelidir?

Samsun İl müdürü Coşkun Esen'in görevinden alınmasının ardından Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. Samsun'un Yeni Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit kimdir, nerelidir, nerelerde görev yaptı merak ediliyor?

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması gerçekleştirilen Murat Yiğit yaptığı açıklamada, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinin tarafına tevdi edilmesi vesilesiyle duyduğu mutluluğu dile getirdi. Murat Yiğit, "İstiklal Harbinin müjdecisi, Türk milletinin umut ve inancına meşale olmuş bu kutlu şehir; gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün " Doğum yerim Samsun, doğum tarihim 19 Mayıs 1919 'dur. " diyerek taçlandırdığı Samsun'umuz; tarihî ehemmiyeti kadar ekonomik ve sosyal potansiyeli, coğrafî güzellikleriyle de Karadeniz'in incisi sıfatını hak etmektedir." dedi.

Çalışmalarında ufkun ötesini değerlendiren yönelişlere, ortak aklın ve kolektif bilincin rehberliğine yer vermeye gayret göstereceğini belirten Murat Yiğit, "Samsun'da eğitime dair atılan her adımın son derece büyük kıymet taşıdığını, inanarak yürütülen bir iş ve emek birliğinin neticesi olduğunu müşahede ediyoruz. Bu meyanda sürdürülecek bayrak yarışında, kamu yararını her koşulda muhafaza ederek, zorluklardan yılmadan eğitimde kaliteyi tesis etmeye çalışacağız." dedi.

MURAT YİĞİT KİMDİR

Samsun Çarşamba´da 1975 yılında doğan Murat Yiğit, İlk, orta ve lise öğrenimini Çarşamba´da tamamladı. üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünde tamamlayan Murat Yiğit, 1997 yılında tarih öğretmeni olarak atandığı Vezirköprü Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi´nde 4 yıl öğretmenlik yaptı. Aynı okulda 4 yıl müdür yardımcılığı yapan Yiğit, müdür başyardımcılığı ve müdür vekilliği görevlerini yürüttü.

2006 yılında Ağrı iline eğitim müfettiş yardımcısı, 2009 yılında eğitim müfettişi olarak atanan Murat Yiğit, 2009-2010 döneminde Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü´nde (TODAİE) Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. İlk Türk Devletlerinde Kağanlığın Ortaya Çıkışı Bağlamında Yönetimin Kökeni konulu çalışmayı gerçekleştiren Yiğit, 22.03.2011 tarihinde Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanı olarak atandı.

8 Ağustos 2012 tarihinden, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Murat Yiğit, 1 Haziran 2016 tarihinden 31 Ağustos 2021 tarihine kadar Düzce İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 1 Eylül 2021 tarihi ile itibarıyla Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmeye başlayan Murat Yiğit, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)